Turystyka miast i zamków – Szwajcaria Saksońska

sty 7, 2014 przez

Szwajcaria Saksońska

Badboy of Maths, flickr

Zwiedzanie nie tylko najsłynniejszych zabytków, ale również dostojnych, starych zamków czy skalnych miast dla wielu osób jest esencją turystki. Właśnie dla poszukiwaczy takich atrakcji idealnym miejscem jest Szwajcaria Saksońska.

Jest to obszar zajmujący 360 kilometrów kwadratowych Średniogórza Niemieckiego pomiędzy czeską miejscowością Decin a leżącym w Saksonii miastem Pirna.

Turyści zaczęli interesować się Szwajcarią Saksońską, która znana jest też jako Czeska Szwajcaria w XIXw. W ostatnim czasie popularność tego regionu dodatkowo wzrosła. W czasach, kiedy nudzi nas już oglądanie zabytków architektonicznych i zgiełk największych europejskich stolic, coraz chętniej zwiedzamy tereny naturalne, które pozwalają nam podziwiać atrakcje przyrodnicze. Właśnie one czekają na nas w Szwajcarii Saksońskiej. Niesamowite piaskowce rzeźbione przez erozję, a do tego wyjątkowe zróżnicowanie ukształtowania terenu sprawiają, że jest to naprawdę przepiękna okolica. Zaskakuje bliskie sąsiedztwo równin z całkiem wysokimi górami skalistymi czy niewielkie odległości między głębokimi jarami a górami stołowymi. Za największą atrakcję Szwajcarii Saksońskiej uważana jest Basteia – mierząca sobie aż 305 m wysokości skalna ambona, która znajduje się 200 m nad lustrem rzeki Łaby. Dojść można do niej z miejscowości Rathen. Przy okazji, mamy szansę przejść obok wielu innych wspaniałych atrakcji, Miniemy m.in. kamienny most Basteibrücke, który ma aż 76

Saska Szwajcaria

gerdragon, flickr

m długości.

Poza tym, w Szwajcarii Saksońskiej można zwiedzać liczne zamki. Do najpopularniejszych należą Stolpen, Neurathen i pałac Sonnenstein.

Obowiązkowo odwiedzana przez turystów jest również Twierdza Königstein. To największa europejska twierdza położona w górach. Jest tak doskonała, że nigdy nie została zdobyta. Szwajcaria Saksońska kryje w sobie także wiele mniejszych atrakcji.

Wodospad Lichtenhain i powstała w naturalny sposób brama skalna Kuhstall to tylko niektóre spośród nich. Będąc w okolicy warto wybrać się również do Schrammsteine, gdzie znajduje się jedno z największych skupisk skalnych w tym rejonie. Można mieć pewność, że jest to region, który zachwyci wszystkich miłośników przyrody, jak i poszukiwaczy przygód, którzy lubią miejsca nieco tajemnicze, jeszcze nie w pełni zagospodarowane przez człowieka.

Saska Szwajcaria - widok z gór

PaGn, flickr

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.