W kwietniu 2014 Ryanair uruchomi tanie loty krajowe

gru 13, 2013 przez

Ryanair, tanie loty krajowe

źródło: wikipedia

Ryanair to jedne z najpopularniejszych linii lotniczych funkcjonujących na terytorium naszego kraju. Według zapowiedzi, od kwietnia przyszłego roku, ma uruchomić opcję tanich lotów krajowych. Dzięki temu, najprawdopodobniej zachęci Polaków do częstszego korzystania z lotów lokalnych, które mogą zastępować długie i męczące podróże kolejowe lub samochodowe. Chociaż do wprowadzenia opcji lotów Wrocław – Warszawa oraz Gdańsk – Warszawa pozostało jeszcze ponad 5 miesięcy, to już od 4 grudnia można nabywać bilety. Najtańsze z nich kosztują 99 złotych. Wiceprezes Ryanair podkreślił, że nowe loty mają być propozycją kierowaną do standardowego klienta.

Poza tym, wiceprezes przyznał, że wybranie połączeń między tymi 3 miastami wynikało głównie z popytu na tego typu usługi. Dodał jednak, że jeżeli okaże się, iż nowe loty cieszą się dużą popularnością, to linie lotnicze będą gotowe do poszerzenia swojej oferty. Jedną z propozycji jest utworzenie połączenia lotniczego między Warszawą a Rzeszowem. Na razie pewne są już godziny odlotów i przylotów samolotów Ryanair kursujących na terenie kraju. Wyloty z lotniska Warszawa – Modlin do Gdańska miałyby odbywać się codziennie o 15:00. Przewidywany czas podróży to jedna godzina. Loty powrotne przewidywane są na godzinę 16:20. Jeśli chodzi o połączenia z Wrocławiem, to lot z Warszawy – Modlina miałby trwać 45 minut. Nie wiadomo jednak, jakie będą konkretne godziny startu maszyn.

Zarówno władze Ryanair, jak też prezes Portu Lotniczego we Wrocławiu są przekonani, że skoro bez większego problemu można znaleźć tanie bilety na loty zagraniczne, to nie powinno być też kłopotów z oferowaniem niskich cen za bilety na loty krajowe. Podkreśla się przy tym, że do wielu europejskich państw można z Polski wylecieć za nie więcej niż 200zł, a zainteresowanie takimi podróżami jest całkiem spore. Wydaje się zatem, że wydatek zamykający się w kwocie 200zł nie będzie przesadnym dla osób, które w krótkim czasie chcą dotrzeć do jednego z największych polskich miast. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do podróżowania samochodem, pociągiem lub autobusem, lot gwarantuje większa wygodę. Jedyną kwestią, na którą narzekają potencjalni pasażerowie jest brak połączeń z warszawskim Portem Lotniczym Okęcie. Wyloty i przyloty na lotnisko Warszawa – Modlin są mniej komfortowe dla większości osób regularnie odwiedzających naszą stolicę.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.