Nowa dzielnica uzdrowiskowa w Gołdapi – otwarcie pod koniec kwietnia!

kw. 23, 2014 przez

Gołdap

Żródło: wikipedia

Już 30 kwietnia w Gołdapi oficjalnie otwarta zostanie nowa dzielnica uzdrowiskowa. Po trzech latach prac budowlanych, pojawiają się w niej już pierwsi kuracjusze. Są to zarówno goście z Polski, jak również z zagranicy. Przyjeżdżają tu, by skorzystać z pijalni wód mineralnych i leczniczych, tężni, promenady znajdującej się nad jeziorem, a także siłowni znajdującej się na świeżym powietrzu. Władze miasta mają jednak nadzieję, że to dopiero początek inwestycji. Pojawiają się nadzieje, że kolejnymi inwestycjami będą zakłady rehabilitacyjne, a także hotele, a nawet kasyna.

W Gołdapi przygotowano jednak nie tylko samo uzdrowisko gwarantujące warunki podobne do tych panujących nad samym morzem. Dodatkowo, za uzyskane z Unii Europejskiej pieniądze udało się również zmodernizować tamtejszy rynek. Zdołano nawet stworzyć ścieżki rowerowe, piesze oraz konne. W ten sposób przygotowano okolicę na przyjazd turystów z każdej części kraju oraz z spoza jego terytorium. W ten sposób podnosi się atrakcyjność Gołdapi, która jest jedynym tego typu punktem turystycznym na całej Warmii i Mazurach.

Dalsze plany uzdrowiskowe w Gołdapi zakładają, że powstanie tam, jeszcze profesjonalna inhalatoria, która miałaby służyć wszystkim pacjentom cierpiącym na schorzenia układu oddechowego. Całe przedsięwzięcie mające na celu stworzenie centrum uzdrowiskowego kosztowało łącznie już 40 milionów złotych, z czego aż 34 miliony to środki unijne. Następne działania, które mają pozwalać na rozbudowę centrum uzdrowiskowego będą niemal w pełni zależne od kolejnych dofinansowań unijnych, które uda się pozyskać. Niezbędni będą jednak także prywatni inwestorzy.

Gołdap ma nadzieję, że stając się atrakcyjnym ośrodkiem dla kuracjuszy szukających wczasów w uzdrowisku, z czasem wzbudzi zainteresowanie także tych osób, które cieszą się dobrym zdrowiem, jednak chętnie skorzystają z niektórych zabiegów, by poczuć się młodziej oraz jeszcze piękniej. Położenie miejscowości z dala od aglomeracji i większych skupisk ludzkich powoduje, że będzie to też opcja dobra dla każdego, kto szuka zdrowego odpoczynku z dala od miejskiego gwaru.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.