Turcja po zamachu straci turystów: MSZ ostrzega przed wyjazdami

paź 20, 2015 przez

terroryzm

Oleg Zabyelin/bigstockphoto.com

Krwawy zamach w Turcji jeszcze bardziej odbije się na tutejszej turystyce. MSZ ostrzega przed wyjazdami nawet jeśli celem podróży są typowo turystyczne miejsca.

W zamachu bombowym w czasie pokojowej demonstracji na ulicach Ankary w Turcji zginęło co najmniej 128 osób, a setki jest rannych. Istnieje obawa, że nie jest to ostatni zamach. Rząd turecki o zamach oskarża m.in. dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego i kurdyjskich radykałów z PKK.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało na swojej stronie, że w związku z działaniami zbrojnymi na pograniczu turecko-syryjskim oraz turecko-irackim i niestabilną sytuacją w innych rejonach południowo-wschodnich tego kraju, stanowczo zaleca powstrzymanie się od podróży w te regiony. Sytuacja w Turcji jest niestabilna. Osobom, które przebywają w tych regionach czasowo zaleca się rozważenie ich opuszczenia, a mieszkającym na stałe o zachowanie szczególnej ostrożności. W pozostałych regionach Turcji sytuacja bezpieczeństwa nie zmieniła się zbytnio. Jest to co prawda kraj przyjazny turystom, ale nie można wykluczyć zagrożenia atakami terrorystycznymi, dlatego wprowadzona 27 lipca 2015 roku przez MSZ zmiana rekomendacji dla osób podróżujących po tym kraju, która określana jest jako niebezpieczna dla turystów, jest wciąż aktualna i nie uległa zmianie.

Swoich obywateli również przestrzega brytyjskie MSZ, które oceniło Turcję jako kraj zagrożony terroryzmem, a zwłaszcza miejsca popularne wśród obcokrajowców. Przez te problemy szacuje się, że Turcja straci nawet 11mld dolarów. W ostatnich latach sektor turystyki rósł w tym kraju w dwucyfrowym tempie. Obecny duży spadek dochodów otworzy drogę do redukcji zatrudnienia – wskazał szef TUROFED. Jednym z powodów jest też 25 – procentowy spadek liczby turystów z Rosji i krajów sąsiednich.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.