Najlepsze miejsca na wakacyjne kąpiele

maj 31, 2013 przez

najpiękniejsze plaże

(z:flickr.com; riacale)

Kiedy nastają upały, to wielu z nas ma ochotę zanurzyć się w jakiejkolwiek wodzie, byle tylko się ochłodzić. Jednak warto poznać 10 miejsc, które uważane są za najpiękniejsze, najlepsze do kąpieli.

Dziesiątkę otwiera amerykańskie Boiling River. To gorące źródła, które znajdują się w Parku Narodowym Yellowstone i stanowią fragment rzeki Gardner River. Pomimo tego, że w parku wszystkie dobra naturalne są chronione, to jednak w tym miejscu turyści mogą się wykąpać.

Boiling River

(z:flickr.com; chanzi)

Poszukiwacze wspaniałych wód mogą znaleźć je też we Francji, przy starożytnym akwedukcie Pont znajdującym się na rzece Gard. Czysta woda, piękne plaże i monumentalna budowla sprawiają, że co roku przybywa tu mnóstwo pasjonatów pływania, nurkowania i kajakarstwa. Fantastyczne jest również szwajcarskie jezioro Lungern zaliczane do grupy najczystszych zbiorników tego typu na świecie. Poza jakością wód, należy pochwalić je także za niesamowite otoczenie. Jezioro to jest bowiem położone u stóp Alp, co sprawia, że krajobrazy są tu szczególnie malownicze. To idealne miejsce dla wczasowiczów, ale też dla wędkarzy.

jezioro Lungern

(z:flickr.com; paulafunnell)

Nieco dalej, bo w Wietnamie czeka nas cudowna delta Mekongu, która jest druga wśród największych delt na Ziemi. Co prawda, większość wód jest tu mętnych i błotnistych, jednak w niektórych zakamarkach delty chowają się czyste, egzotyczne kąpieliska. Natomiast na południowej półkuli, a dokładniej w Australii, w miasteczku Byron Bay znajduje się malownicza Wategos Beach. Wody przy niej są idealne dla surferów. Ci, którzy wolą trochę spokojniejszą okolicę, w której będą mogli oddać się relaksowi i opalać, powinni wybrać się na pobliską Tallow Beach.

Watego's Beach

(z:flickr.com; Will Ellis)

W RPA, obok Kapsztadu znajduje się Park Narodowy Góry Stołowej, a w nim na turystów czeka plaża Boulders Beach. Jej urok tkwi w małych zatoczkach wżynających się w skały z granitu otaczające akwen. Szczególną atrakcją turystyczną są tu jednak nie tyle niezapomniane widoki, co przede wszystkim, afrykańskie pingwiny zamieszkujące plażę.

Boulders Beach

(z:flickr.com; féileacán))

Rewelacyjne kąpieliska zorganizowane zostały także w obrębie wodospadu Kuang Si, w Laosie. Powstały one głównie dzięki temu, że turyści mieli ochotę kąpać się w większości czystych oczek. Co prawda, tubylcy są przeciwni takim zachowaniom, jednak przybysze chętnie korzystają z turkusowych wód. Także genialne wody znajdziemy w nie tak odległej Chorwacji. Za najładniejsze kąpielisko uznaje się tu basen u stóp wodospadu Skradinski Buk. Niesamowite walory wizualne ma turecki Pamukkale, czyli wapienne tarasy z ciepłą wodą. Czyste i piękne zachęcają do kąpieli każdego turystę.

wodospad Kuang Si

(z:flickr.com; ¡kuba!)

 

 

Skradinski Buk

(z:flickr.com; Sergiu Bacioiu)


 

Pamukkale

(z:flickr.com; adam79)

 

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.