Półwysep Arabski – nowy kierunek na liście podróży?

wrz 5, 2013 przez

Półwysep Arabski

Flickr, Y.Fujii

Półwysep Arabski nie od dziś cieszy się sporą popularnością wśród polskich turystów. Zainteresowanie podróżami do leżących w tym rejonie krajów wzrasta głównie jesienią, gdy nie bardzo wiemy, dokąd wybrać się na urlop, by mieć pewność, że uda nam się wypocząć w słońcu, przy wysokiej temperaturze. Na Półwyspie Arabskim takie warunki mamy zagwarantowane. To świetna opcja dla tych, którzy wcześniej nie otrzymali urlopu, jak i dla tych, którzy specjalnie czekają z nim na jesień, gdy ceny wycieczek w biurach podróży są niższe niż w środku sezonu. Ponadto, to dobra propozycja dla osób, które chcą zwiedzić Bliski Wschód, ale w lecie obawiają się przesadnych upałów.

Wśród krajów szczególnie polecanych turystom wymienia się Jordanię, Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Liban. Poza dogodnymi warunkami dla wczasowiczów oraz relatywnie niskimi cenami takich wycieczek, udogodnieniem dla turystów jest też fakt, że od pewnego czasu w naszym kraju odbywają się loty liniami Qatar Airways oraz Emirates Airline. Poza tym, od jesieni tego roku będą także istniały opcje lotów z przesiadkami w Kijowie lub Budapeszcie.

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, to znajdziemy je w każdym ze wspomnianych krajów. Jednak niektóre oferty są bardziej atrakcyjne z uwagi na koszt i łatwość dotarcia na miejsce. W przypadku podróży do Bejrutu, stolicy Libanu, jesienią można znaleźć bilety w obie strony kosztujące nawet poniżej tysiąca złotych. Samo miasto jest natomiast świetną bazą wypadową dla osób chcących zwiedzić najważniejsze punkty tego kraju. Poza tym, Bejrut wyróżnia się szczególną atmosferą, co zawdzięczamy faktowi, iż przenikają się w nim różne rasy i religie.

Wiele ciekawych miejsc czeka na nas również w Jordanii, a od października z Warszawy będą startowały samoloty lecące bezpośrednio do tego kraju. Oczywiście, na uwagę zasługują Zjednoczone Emiraty Arabskie, których największą atrakcją jest Dubaj. Nowoczesny, luksusowy, pełny wieżowców, centrów handlowych i najdziwniejszych tworów architektonicznych jest idealnym miejscem do zwiedzania dla każdego, kogo interesuje modernistyczna architektura. Poza tym, miasto to zapewnia dostęp do pięknych plaż.

Izrael przyciąga turystów bogatą historią i mieszanką religijno-kulturową. To właśnie tu znajdują się miejsca święte zarówno dla chrześcijan, jak i dla muzułmanów. Głównym celem turystów jest tu Ściana Płaczu, ale też Bazylika Grobu Pańskiego i liczne muzea, w tym Muzeum Izraela czy Muzeum Holocaustu Yad Vashem.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.