Wycieczka do Peru

mar 29, 2017 przez

Machu Picchu, Peru

wollertz/bigstockphoto.com

Peru to niezwykłe miejsce, które znajduje się w Ameryce Południowej. Stolicą kraju jest Lima. Powierzchnia Peru wynosi 1 285 220 km2, zaś liczba mieszkańców 29 181 000 osób. Używane języki to hiszpański, keczua i ajmara, zaś obowiązująca waluta to sol (www.traveliada.pl). To niezwykłe miejsce nie przestaje zadziwiać zarówno archeologów, jak i podróżników poszukujących ciekawych przeżyć. Peru stanowi jedną z najstarszych cywilizacji na świecie. Zamieszkujący Peru Inkowie stworzyli jedną z najznakomitszych kultur, zanim znaleźli się tam Europejczycy (www.easygo.pl). Peru, dzięki swoim różnorodnościom, pozwala na odkrywanie kraju w rozmaity sposób. Dla osób, które cenią bogactwa fauny i flory, a także niezwykłość lasów równikowych doskonałym sposobem będzie poznanie Montainy, nazywanej peruwiańska Amazonią. Z kolei dla tych, którzy potrzebują adrenaliny i energii i jednocześnie kontaktu z bardzo starą kulturą doskonałym miejscem będzie Sierra – trzy łańcuchy Kordylierów. Miłośnicy słynnych wykopalisk archeologicznych oraz nowoczesnych miast, doskonale odnajdą się na wybrzeżu Costa (www.traveliada.pl).

Podczas wycieczki do Peru miejscami, które warto zobaczyć są: tajemnicze inkaskie ruiny w pobliżu Cusco, Machu Picchu, grobowce ludu Collas (nazywane chullpas w pobliżu jeziora Titanica), niezwykłe rysunki (ogromne) na pustyni Nazca, a także olbrzymie miasto Chan Chan oraz grobowiec władcy Sipan. Historia powyższych miejsc, nie została nigdzie zapisana, lecz doskonale prezentuje się w pozostałościach ze złota, srebra i kamienia (www.easygo.pl).

Wielu podróżnych Peru kojarzy głównie z Machu Picchu, które usytuowane jest wysoko w peruwiańskich górach. Znajduje się na wysokości 2430 m. n. p. m. w samym środku tropikalnego lasu (w prowincji Cuzco). Zajmuje przestrzeń 32 500 hektarów i znajduje się w najpiękniejszej części peruwiańskich Andów. UNESCO uznało Machu Picchu za wyjątkowy przykład wykorzystania naturalnych, surowych materiałów to stworzenia niezwykłej architektury, która doskonale wpasowuje się w otoczenie. Miasto składa się z gigantycznych ścian i tarasów oraz ramp, które wyglądają jak część górskich zboczy i skał (www.architekcipodrozy.pl). Machu Picchu jako miasto-twierdza zostało wzniesione z granitu. Budowniczy idealnie połączyli mury z istniejącymi formami skalnymi.

Stolicą Peru jest Lima, która została założona przez zdobywcę Peru – Hiszpana Pizarro w 1535 roku. Miasto posiada niezwykłe budynki prezentujące styl kolonialny. W Limie znajduje się katedra z XVI wieku, a także zespół pałacu prezydenckiego oraz kościół i klasztor św. Franciszka – zabytki, które warto zobaczyć. Od kwietnia do grudnia z nad oceanu nadchodzi mgła garua (związana z zimnym Prądem Peruwiańskim) (www.traveliada.pl).

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.