2,5 do 3 mln turystów spodziewanych na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie

sty 7, 2016 przez

młoda turystka w Watykanie

l i g h t p o e t/bigstockphoto.com

Już pod koniec lipca tego roku w Polsce odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zakłada się, że z tej okazji do naszego kraju przybędzie nawet do 3 milionów turystów! Czego możemy spodziewać się po tak wielkim wydarzeniu?

Eksperci nie mają wątpliwości, co do tego, że zaplanowane na końcówkę lipca 2016 r. Światowe Dni Młodzieży będą największym wydarzeniem, jakie miało w Polsce miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Szacuje się, że przyjazd papieża Franciszka sprowadzi do naszego kraju nawet 3 miliony turystów z całego świata!

Największe na świecie spotkanie młodych katolików z głową Kościoła Katolickiego odbędzie się w Krakowie w dniach 26-31 lipca tego roku. Niemniej jednak, już wcześniej powitamy rzesze pielgrzymów, którzy od 20 do 25 lipca będą mogli uczestniczyć w spotkaniach organizowanych przez poszczególne diecezje. Chociaż po raz drugi jesteśmy organizatorami Światowych Dni Młodzieży, to jednak w tym roku w wydarzeniu uczestniczyć ma więcej osób niż w 1991 r., gdy odbywały się one w Częstochowie.

Przyjęcie od 2,5 do 3 milionów obcokrajowców to wielkie wyzwanie logistyczne. Przygotowania do ŚDM ruszyły już pełną parą, dlatego rząd powołał nawet swojego pełnomocnika ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży. Stanowisko powierzono dawnemu dziennikarzowi „Rzeczpospolitej” Pawłowi Majewskiemu. Jego zadaniem będzie dbałość o to, by ŚDM stały się wydarzeniem niezapomnianym dla przyjezdnych i pozwoliły Polsce na optymalną promocję swoich walorów. Powstać ma nawet ustawa, która ułatwi wszelkie procedury niezbędne do organizacji wydarzenia.

Wśród najważniejszych kwestii organizacyjnych, wymienia się gwarancję najwyższego bezpieczeństwa. W czasach wzmożonego zagrożenia atakami terrorystycznymi jest to szczególnie istotne. W tym celu trzeba zadbać o skuteczną współpracę Ministerstwa Obrony z resortem spraw wewnętrznych. Równie znaczące są przygotowania związane z zapewnieniem opieki medycznej dla pielgrzymów, a także ze zoptymalizowaniem połączeń komunikacyjnych. Konieczne będzie m.in. zwiększenie składów pociągów, które mają być głównym środkiem transportu dla osób podróżujących w tym okresie po Polsce.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.