Pomysł na jesień – wczasy odchudzające

wrz 26, 2013 przez

odchudzanie

Chociaż przyjęło się, że to latem wybieramy się na wakacje, to jednak wielu Polaków odkłada urlop na jesień. Po sezonie można liczyć na spokojniejszy odpoczynek, ponieważ nigdzie nie ma już tłumów turystów. W związku z tym, łatwiejszy jest dostęp do wszelkich atrakcji turystycznych, a w hotelach i pensjonatach na pewno znajdą się wolne miejsca noclegowe. Poza tym, w tym czasie nie ma większego problemu z rezerwacją miejsc w ośrodkach odnowy biologicznej. Dlatego też, to świetny czas dla tych, którzy chcą zadbać o siebie. Można wybrać się do SPA na pakiet zabiegów pielęgnacyjnych, bądź też na wczasy odchudzające, które pozwolą nam zmienić swoją sylwetkę, poprawić kondycję i samopoczucie.

Jesienne wczasy odchudzające są dobre dla tych osób, które nie mają odwagi ćwiczyć i przechodzić na dietę wraz z dziesiątkami innych wczasowiczów. Tym bardziej, że w ośrodkach, które prowadzą programy specjalistycznego odchudzania, w sezonie letnim często zatrzymują się również zwykli turyści. W ostatnich miesiącach roku jest zdecydowanie spokojniej, więc możemy liczyć na większą prywatność. Mamy szansę na to, by w pełni skupić się na wyznaczonych celach i na tym, by dojść do wymarzonej wagi. Mniejsza liczba wczasowiczów powoduje, że nie będziemy czuć się skrępowani. Poza tym, pracujący w ośrodkach specjaliści będą mogli w większym stopniu skupić się na poszczególnych klientach, a nie na całych grupach wycieczkowiczów. Trenerzy, którzy poświęcą nam więcej uwagi, pomogą nam szybciej i skuteczniej zrzucić zbędne kilogramy.

Odchudzanie jesienią może być też po prostu łatwiejsze. Kiedy nie ma już upałów, chętniej będziemy uprawiali sporty takie, jak marsze, jazda na rowerze czy bieganie. Nie musimy martwic się, że wysoka temperatura doprowadzi do podwyższenia ciśnienia czy zasłabnięcia. Dodatkowo, aktywność fizyczną można urozmaicać sobie zbieraniem grzybów czy owoców, natomiast piękna złota jesień zachęci nas do częstszego wychodzenia na świeże powietrze, by podziwiać zmieniające się kolory liści na drzewach. Jeszcze jedną zaletą jesiennych wczasów odchudzających jest fakt, że pozwolą one wyrobić w sobie dobre nawyki – zamiast robić zapasy tłuszczyku przed zimą nauczymy się, że można dbać o linię o każdej porze roku, a chłodne miesiące można przetrwać lepiej, gdy nasze ciało będzie dobrze wyćwiczone.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.