Wycieczka na Dzień Dziecka: gdzie się wybrać, co zobaczyć?

maj 9, 2013 przez

Dzień Dziecka zbliża się milowymi krokami. Dla rodziców to prawdziwy sprawdzian wiedzy na temat ich dzieci. Muszą zastanowić się zarówno nad prezentem dla pociech, jak i nad tym, jak miło spędzić ten wyjątkowy dzień ze swoimi potomkami. Z pewnością, nie warto siedzieć wtedy w domu. Wszystkie dzieci – zarówno te mniejsze, jak i większe – na pewno ucieszy ekscytująca wycieczka!

Jeśli tylko mamy taką możliwość, na pewno warto wybrać się z dziećmi do wesołego miasteczka albo do zoo. Chociaż są to popularne miejsca na dziecięce wycieczki, to raczej nie nudzą się one maluchom. Większość z nich chętnie tu wraca, by na nowo przeżyć niezwykłe przygody na karuzelach lub obejrzeć najdziwniejsze zwierzęta świata. Z okazji Dnia Dziecka, na pewno będziemy mogli liczyć na dodatkowe atrakcje kierowane specjalnie do najmłodszych. Nie powinno zabraknąć zabaw, konkursów, koncertów.

W wielu miastach prężnie działają placówki kulturalne, w których specjalnie z okazji 1 czerwca organizowane są imprezy dla dzieci. Poza występami artystów i zabawami, w których udział często mogą brać także rodzice, można tu trafić na pokazy cyrkowców, budki z popcornem czy watą cukrową. Możemy również zaplanować wyjście z dziećmi do aquaparku, na najlepszy plac zabaw w mieście albo do parku linowego. Miasto daje nam opcję ułożenia obszernego planu wycieczki, który pozwoli dostarczyć maluchowi multum atrakcji. Przeważająca część kin będzie tego dnia wyświetlała filmy dla dzieci, więc idealnym zakończeniem Dnia Dziecka stanie się wspólny seans.

Jeśli natomiast wolimy wybrać aktywność na świeżym powietrzu, to możemy udać się na wycieczkę po najciekawszych punktach naszej miejscowości, do lasu lub nad jezioro. To, czy pójdziemy na nogach, pojedziemy rowerem, na rolkach, czy samochodem, zależy już tylko od naszych preferencji. Trzeba jedynie pamiętać o dostosowaniu trasy do możliwości pociechy. Nie zapomnijmy też o atrakcjach, jakie powinny czekać na maluchy w ciągu dnia. Może warto zabawić się w podchody, chowanego, czy cokolwiek innego, co pozwoli nam spędzić z dzieciakami trochę więcej czasu niż zwykle?

W ofertach biur turystycznych pojawiają się również specjalne wyjazdy z okazji Dnia Dziecka. Największą atrakcją z pewnością byłaby podróż do Disneylandu lub do Legolandu. Nieco bliżej mamy też wielkie, niemieckie wesołe miasteczko Heidepark lub Phantasialand.

Tagi:

1 Comment

  1. Mirka

    Ja wybieram się z córką i mężem do Legolandu w Billund. Mam nadzieję, że to będzie fajnie spędzony czas. Akurat trafiliśmy na okazję- na takim zaprzyjaźnionym portalu Dziecko w Podróży dostaliśmy bilet za darmo- także zawsze to jakaś oszczędność :) Jakby ktoś chciał to jeszcze jest możliwość- http://www.dzieckowpodrozy.pl/bezplatny-magazyn-wakacje-z-dzieckiem/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.