Coraz więcej pasażerów w Ryanair: w 2015 ponad 100 milionów!

sty 15, 2016 przez

samolot

„Airplane over ocean.” by Colleen Lane, flickr

Ryanair opublikował statystyki podsumowujące miniony rok. Można z nich wywnioskować, że tanie linie lotnicze cieszą się w Europie bardzo dużą popularnością. Potwierdzają to również coraz lepsze wyniki WizzAir.

Europejczycy chętnie latają tanimi liniami lotniczymi. Z danych, które opublikował najpopularniejszy irlandzki przewoźnik – firma Ryanair wynika, że na przestrzeni całego poprzedniego roku z jej usług skorzystało ponad 101 milionów pasażerów. W skali rocznej ruch lotniczy zwiększył się o 17%, a w samym grudniu ruch u tego przewoźnika wzrósł aż o 25%. Podano także informację na temat współczynnika wypełnienia samolotów Ryanair. Wyniósł on 91%, co oznacza, że zwiększył się o 3 punkty procentowe.

W 2015 r. zdecydowanie poprawiły się też wyniki innego taniego przewoźnika – węgierskich linii lotniczych WizzAir. Na przestrzeni 12 miesięcy z ich usług skorzystało 19,2 miliona pasażerów, przy czym w samym tylko grudniu było ich ponad 1,5 miliona. Dla porównania, w 2014 r. samolotami WizzAir poleciało ok. 15,8 miliona pasażerów. Daje to wzrost ruchu lotniczego firmy o ok. 22% w ujęciu rocznym.

Co wpłynęło na zwiększone zainteresowanie ofertą tanich linii lotniczych? Takich czynników było kilka. Ryanairowi pomogła dobrze przygotowana oferta lotów do Włoch i Grecji – państw cieszących się w poprzednie wakacje największym zainteresowaniem. W dodatku przewoźnik poprawił ofertę dla pasażerów biznesowych i pojawił się na większych, popularniejszych lotniskach, przejmując tym samym część pasażerów droższych linii lotniczych. W przypadku linii WizzAir jednym z głównym czynników wpływających na poprawę wyników było zwiększenie floty samolotów. Przewoźnik dysponuje teraz 65 maszynami i zapowiada, że w nieodległym czasie stworzy dwie nowe bazy oraz uruchomi 11 nowych połączeń.

Ponadto jednym z najważniejszych powodów wzrostu zainteresowania lotami jest coraz większa popularność europejskich krajów jako ciekawych celów wakacyjnych. Europę odwiedza coraz więcej turystów zafascynowanych jej kulturą i klimatem. Poza tym spadły ceny paliw, więc atrakcyjne pozostały ceny biletów sprzedawanych przez tańszych przewoźników. Eksperci mówią też po prostu o ewidentnym ożywieniu, jakie od pewnego czasu można zaobserwować w całym transporcie lotniczym.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.