Costa Brava – najpopularniejsze miejsce na wybrzeżu Hiszpanii

kw. 20, 2016 przez

Costa Brava

pillerss/bigstockphoto.com

Słoneczna Hiszpania od wielu lat jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynków dla rzeszy Europejczyków. Chętnie odwiedzają ją także Polacy. Wśród miejsc, które warto odwiedzić w tym kraju, bezapelacyjnie znajduje się Costa Brava.

Costa Brava to region znajdujący się na północno-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, na terenie Katalonii. Jego wysokie walory turystyczne w dużej mierze są zasługą nieprzeciętnych warunków przyrodniczych. Pasma Pirenejów schodzące do Morza Śródziemnego, a na południu przechodzące w Góry Katalońskie, do tego malownicze klify i urwiska oraz piękne plaże z krystalicznie czystymi wodami skalistych zatok – to robi wrażenie!

Plaże to jednak nie wszystko. Costa Brava ma do zaoferowania znacznie więcej. Miejscowością uważaną za najbardziej urokliwą w tym regionie jest leżące na półwyspie Cap de Creus – Cadaqués. To kameralne miasteczko od lat doceniane było przez zamożniejszych turystów, a od pewnego czasu coraz chętniej pojawiają się tu podróżnicy szukający ciszy i spokoju. Okolica pełna winnic i sadów oliwnych sprzyja relaksowi i kontemplacji. Wiedział o tym już dam Salvador Dali, który mieszkał w okolicy.

Wyjątkowym miejscem na Costa Brava jest też Empúriabrava – słynący z luksusowych nieruchomości kurort określany jako największa na świecie marina. Niezwykły klimat zawdzięcza systemowi kanałów, które stworzono na wzór tych w Wenecji. To lokalizacja idealna dla miłośników luksusu oraz dla turystów szukających zabytkowych miejsc. Odwiedzając Empúriabrava, koniecznie trzeba zobaczyć Bazylikę św. Marii i kościół przy placu Mossen Cinto Verdaguer. Wakacje w tym miasteczku to także dobra opcja dla osób, które chętnie żeglują lub uprawiają spadochroniarstwo.

Pasjonaci architektury i historii powinni odwiedzić też miasto Girona. Poza jedną z najpiękniejszych hiszpańskich starówek, można tu liczyć na wspaniałe krajobrazy, których istotą są 4 przepływające rzeki. Innym zabytkowym miastem Costa Brava jest Begur, w którym uwagę przykuwają ruiny zamku oraz 6 wież obronnych, pochodzących z przełomu XVI i XVIIw. Tamariu to natomiast spokojna miejscowość stricte turystyczna, w której poza biernym odpoczynkiem, można liczyć na dogodne warunki do uprawiania kajakarstwa i nurkowania. Uprawiając ten drugi sport, można podziwiać przybrzeżne rafy koralowe. Za to planując wakacje pełne imprez, najlepiej będzie wybrać Lloret de Mar, w którym kwitnie nocne życie, a na każdym kroku można natknąć się na kluby i dyskoteki.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.