Forbes: Lista wakacyjnych miejsc, które w 2016 trzeba odwiedzić!

kw. 6, 2016 przez

Paryż, Francja, atrakcje turystyczne

Nimages DR (flickr)

Magazyn ”Forbes” opracował listę miejsc, które w tym roku szczególnie warto odwiedzić. Nie wszystkie z nich są w zasięgu ręki przeciętnego Polaka, jednak pozycji jest tak dużo, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Najsłynniejsze biznesowe czasopismo świata – magazyn „Forbes” – opublikował listę wyjątkowych miejsc i wydarzeń, które szczególnie warto wziąć pod uwagę, planując wakacje. Autorzy opracowania starali się wybrać najciekawsze miejsca ze wszystkich stron świata. Do tych mniej zaskakujących koncepcji można zaliczyć szwajcarską Genewę czy jeszcze popularniejsze Paryż, Rzym, Rio de Janeiro lub Bermudy, które nie tylko zachwycają malowniczością, ale w połowie przyszłego roku organizują najważniejsze zawody żeglarskie świata.

Mając taką szansę i będąc gotowym na zetknięcie z kulturą islamu, warto odwiedzić Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To bogate, zaskakująco nowoczesne miasto powstało dosłownie na środku pustyni i należy uznać je za dowód ludzkiego geniuszu. To wystarczający powód, by uznać je za ciekawy cel wakacyjnych podróży. Natomiast znajdująca się po drugiej stronie świata Panama zachwyca warunkami naturalnymi, ilością zabytków i świetnie przygotowanymi miejscowościami wypoczynkowymi. W dodatku jest to jeden ze spokojniejszych krajów Ameryki Środkowej. A odwiedzając Panamę, warto udać się do Los Cabos/Cabo San Lucas, które choć należy już do Meksyku, to znajduje się na Półwyspie Kalifornijskim. Miłośnicy architektury powinni odwiedzić nowoczesny, zachwycający Tajpej, stolicę Tajwanu. A udając się w kierunku wschodnim, warto zatrzymać się w Tajlandii, gdzie poza klimatem, fascynującą kulturą i malowniczymi krajobrazami, w kwietniu można trafić na święto wody i tamtejszy Nowy Rok.

Szukając spokoju, można znaleźć go w Kanadzie, odwiedzając urokliwe Vancouver. Mając szansę na odwiedzenie Ameryki Północnej, warto odwiedzić Nashville – stolicę muzyki country i steków. Jeśli ktoś dysponuje większą gotówką na wejściówkę, może przy okazji wybrać się na sierpniowy, wielki festiwal muzyki, jedzenia i wina. W San Antonio w stanie Teksas, w tym roku świętowana będzie 125. rocznica urodzin wielkiego festiwalu tańca i zabawy Fiesta. Za to w Park City, w stanie Utah, czekają na nas atrakcje narciarskie. To jeden z najlepszych kurortów, m.in. dzięki programom szkoleniowym prowadzonym przez znanych i cenionych narciarzy, w tym medalistów olimpijskich. Będąc w USA, nigdy nie powinniśmy zapominać o Wielkim Kanionie. To miejsce, które raz w życiu powinien zobaczyć każdy człowiek!

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.