Kierunki lotnicze 2014

mar 27, 2014 przez

samolot

„Airplane over ocean.” by Colleen Lane, flickr

Nowy rok niesie za sobą mnóstwo zmian – pojawiają się one również w ofertach linii lotniczych. To dobra informacja dla turystów, którzy już planują tegoroczne urlopy. Wśród nowości pojawiają się loty z Gdańska do fińskich Helsinek. To gratka dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć rodzinne miasto Muminków. Jednak Helsinki to także wiele ciekawych zabytków. Na uwagę zasługują m.in. dzielnica Kruununhaka, w której stoją domy z XVI w., a także Plac Senacki oraz XVIII-wieczna twierdza Suomenlinna. Warto zwiedzić też tamtejsze pałace oraz Most Pitkasilta.

W nowym roku udostępniono też nowe loty z Warszawy do Barcelony. Oferują je linie Norwegian oraz tanie linie lotnicze z Hiszpanii – Vueling. Barcelona jest uważana za jedno z piękniejszych miast naszego kontynentu, więc takie podróże z pewnością będą cieszyły się sporym zainteresowaniem. Odwiedzając te tereny, warto zwiedzić zielony labirynt Parc del Laberint d’Horta przy stacji metra Mundet. Linie Norwegian oferują też nowe loty do Madrytu, w którym warto obejrzeć m.in. Zamek Królewski, Centrum Sztuki Królowej Zofii i najpiękniejszą na globie kolekcję malarstwa klasycznego w Muzeum Prado. Z Warszawy będzie też można polecieć do słonecznej Malagi, gdzie każdy spędzi wymarzone wakacje – czy to leżąc na plaży, czy oddając się ulubionym sportom wodnym lub golfowi.

Natomiast do stolicy chorwackiej Dalmacji, czyli Splitu dolecieć będzie można z Gdańska, Warszawy i Krakowa. Można tam wypocząć w idealnych warunkach lub zwiedzić okolice, w tym Pałac Dioklecjana i Plac Narodowy. Z Gdańska, Poznania i Warszawy dolecimy natomiast do chorwackiego Zadaru, w którym, poza plażami, czekają na nas Morskie Organy. Oprócz tego, uruchomione zostaną nowe loty do Dubrownika. W podróż do jednego z piękniejszych miast Chorwacji wylecimy z Gdańska, Poznania i Krakowa. Z Gdańska będzie można też polecieć do słowackiego Popradu, niemieckiego Hamburga ze wspaniałym portem morskim oraz do włoskiej Pizy, w której obowiązkowo trzeba obejrzeć krzywą wieżę.

Miłośnicy zwiedzania lub mody będą mogli wybrać się lotami z Lublina i Wrocławia do Mediolanu. Obowiązkowo trzeba tam zwiedzić kościół Santa Maria della Grazie. Pojawią się też nowe loty oferowane przez Germanwings do imprezowej, niemieckiej Kolonii. Z Modlina i Krakowa polecimy do urokliwego, irlandzkiego Shannon, gdzie czekają na nas piękne klify. Wrocław udostępni w tym roku nowe loty do Paryża i Zurychu. W tym drugim warto odwiedzić Fabrykę Czekolady Lindt&Sprungli.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.