Od marca 2014 do Emiratów bez wiz

mar 14, 2014 przez

Dubaj

Petr Kadlec, flickr

Zjednoczone Emiraty Arabskie ułatwiły Polakom podróże! Ambasador Polski w ZEA oficjalnie poinformował, że zniesiono tam obowiązek wizowy, który dotychczas spoczywał na obywatelach naszego kraju. Bez tych dokumentów będziemy mogli podróżować do Emiratów już od 22 marca tego roku. To dla nas podwójna korzyść. Przede wszystkim, mniej problemów będziemy mieli z wycieczkami do samych Emiratów. Tym bardziej, że na wyrobienie dokumentu trzeba trochę poczekać. Od teraz każdy z nas będzie mógł podjąć decyzję o wylocie do ZEA praktycznie z dnia na dzień.

Poza tym, zniesienie wiz do tego arabskiego kraju oznacza, że turyści, którzy decydują się na loty organizowane przez działające od niedawna w Polsce linie lotnicze Emirates Airlines, nie będą musieli spędzać czasu przesiadkowego w terminalach. Do tej pory ci, którzy lecieli do innych krajów, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieli przerwę, nie mogli nawet zwiedzić Dubaju. Żeby wyjść z terminala, potrzebowali wizy, ale jej wyrobienie tylko po to, aby zwiedzić fragment stolicy ZEA, było nieopłacalne. Od 22 marca spokojnie będzie można wyjść na zewnątrz i przejść się przynajmniej jedną z ulic imponującej stolicy Emiratów.

Zniesienie wiz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to również obniżenie ogólnego kosztu podróży. Wyrobienie takiego dokumentu nie było tanie. Cena wynosiła ok. 500zł, co znacznie podnosiło ceny wycieczek do ZEA. Niemniej jednak, trudno zapewnić, że koszty takich podróży w biurach turystycznych rzeczywiście ulegną zmniejszeniu. Okazuje się, że firmy, które w swojej ofercie posiadały wycieczki do Emiratów, nie mają ochoty na zmianę cennika. Należy zaznaczyć, że najczęściej to właśnie biura podróży sprzedające wycieczki do ZEA, od razu zapewniały klientom wizy. Najczęściej ich wyrobienie udawało się załatwić w cenie niższej niż ta standardowa. Różnica kosztów najczęściej była wykorzystywana przez biura do tego, by zaoferować klientom szerszy pakiet dodatkowych usług. Ich propozycje były zatem ciekawsze i przyciągały większą grupę turystów.

Twierdzi się także, że przy braku obowiązku wyrabiania wiz, Polacy mogą być bardziej zainteresowani emigracją do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zachęcić mogą ich do tego ciekawe miejsca pracy i zapotrzebowanie na specjalistów z różnych dziedzin oraz wysokie zarobki, na jakie można liczyć w ZEA. Zachętą z pewnością będzie też sam klimat tego arabskiego kraju oraz poziom życia mieszkańców, który ocenia się na zdecydowanie wyższy niż w Polsce.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.