Najciekawsze miejsca w Afryce

lis 5, 2020 przez

Park Serengeti

Afryka – najbardziej dziki i fascynujący kontynent, którego bogactwo naturalne nadal nie zostało w pełni odkryte. Cudowne miejsce stworzone przez naturę stanowią cel wycieczek turystów z całego świata. Zwiedzanie Afryki jest obecnie na wyciągnięcie ręki, dlatego chętnych z każdym rokiem przybywa. Poniżej lista najpiękniejszych miejsc, które należy zobaczyć podczas wycieczki do Afryki.

Sfinks w Egipcie

Posąg słynnego Sfinksa w Gizie zna każdy. Ten pół lew, pół człowiek stanowi odwieczny symbol Egiptu. Najprawdopodobniej powstał około 2550 r. p.n.e. w celu upamiętnienia władcy Chefrena, choć inne teorie sugerują, że Sfinksa wybudowano na polecenie Cheopsa. Rzeźba ma 72,85 m długości i aż 20 m wysokość przez co robi ogromne wrażenie.

Góra Stołowa w RPA

Wyjątkowe miejsce położone na krańcu Przylądka Dobrej Nadziei. Ze szczytu na wysokości 1086 m n.p.m. rozpościera się cudowny widok na imponujący Kapsztad oraz Atlantyk. Stanowi najważniejszy symbol miasta i znajduje się na fladze Kapsztadu. Góra Stołowa to popularne miejsce na piesze wędrówki. Na szczyt można też wjechać kolejką linową, gdzie dostępna jest restauracja z najlepszym widokiem w całej Afryce.

Park Narodowy Serengeti w Tanzanii

Liczący blisko 1500 metrów kwartowych park narodowy stanowi największą atrakcję w Afryce ze względu na migrację zwierząt, m.in. antylop, zebr, bawołów. Odwiedzając to miejsce można zobaczyć unikatowe okazy w ich naturalnym środowisku – lwy, gepardy, słonie, żyrafy. W Serengeti organizowane są unikatowe safari oraz specjalistyczne wyprawy dla miłośników afrykański przyrody.

Zanzibar

Przepiękna wyspa na Oceanie Indyjskim, będąca wyobrażeniem raju na ziemi. Bialutki piasek, krystaliczna woda i rozłożyste palmy tworzą sielski krajobraz. Zanzibar znajduje się 50 kilometrów od wybrzeży Tanzanii i stanowi część tego państwa. Sezon turystyczny trwa tu przez cały rok, gdyż Zanzibar oferuje doskonałe warunki do nurkowania oraz kitesurfingu.

Wodospady Wiktorii

Liczący aż 1,7 km szerokości i 108 metrów wysokości wodospad to arcydzieło natury. Jest on dwa razy szerszy i dwa razy wyższy od Niagary. Spadek wody powoduje charakterystyczną mgłą i ogromny hasła, gdyż w każdej sekundzie przez wodospad przepływa ponad 9 tysięcy metrów sześciennych wody. Wodospad Wiktorii tworzy unikatowy pejzaż afrykańskiej przyrody, który zapiera dech w piersiach, dlatego też został uznany za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata.

Sahara

Największa pustynia na świecie okazuje się również wielką atrakcją turystyczną. Miejsce niemal całkowicie pozbawione roślinności przyciąga chętny wrażeń. Organizowane są m.in. rajdy samochodowe po piaskach pustyni, a także niezwykłe wprawy popularnymi szlakami, którymi do dziś poruszają się karawany koczowniczych mieszkańców afrykańskiej pustyni.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.