Przewodnik po Hollywood

maj 17, 2021 przez

Hollywood to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych dzielnic na mapie całych Stanów Zjedzonych. To właśnie tu spotkać można największe sławy światowego kina na lunchu czy zakupach, dlatego podczas wycieczki do Los Angeles to obowiązkowy punkt zwiedzania. Poniżej lista najważniejszych atrakcji turystycznych Hollywood.

Dolby Theatre

Najbardziej znany teatr w USA, w którym organizowana jest ceremonia wręczenia Oscarów. Budynek mieści się przy Hollywood Boulevard i jest stosunkowy nowy, gdyż został oddany do użytku 9 listopada 2001 roku. Pół roku później zorganizowano w nim oscarową galę po raz pierwszy i tradycja ta kontynuowana jest do dziś. Gala z Dolby Theatre transmitowana jest w kilkudziesięciu państwach na całym świecie.

Hollywood Walk of Fame

Ponad 2600 pięcioramiennych gwiazd zdobi główną ulicę Hollywood, dlatego przechadzka unikatowym chodnikiem zajmuje sporo czasu. Aleja gwiazd ma za zadanie honorować najwybitniejszych artystów, choć wśród znanych nazwisk jak Angelina Joli czy Anthony Hopkins znajdują się także fikcyjne postacie, m.in. Shrek czy bohaterowie bajek Disneyland – Kaczor Donald i Myszka Miki.

Studio filmowe Paramount Pictures

Najpopularniejsze obrazy filmowe powstały w słynnym studio Paramount Pictures. Wytwórnia została założona 8 maja 1912 roku i od tego momentu tworzy kasowe filmy, takie jak Ojciec Chrzestny, Gorączka Sobotniej Nocy czy Titanic. Na terenie studia znajduje się m.in. kartonowa ulica Nowego Jorku, która bardzo często pojawia się w amerykańskich filmach. Cykliczne organizowane są wycieczki po studiu filmowym z przewodnikiem, w czasie których można poznać ciekawostki dotyczące pracy w takim miejscu.

Grauman’s Chinese Theatre

Niezwykle charakterystyczny budynek, który mocno wyróżnia się na tle zabudowy w Los Angeles. Chiński Teatr Graumana położony jest przy Hollywood Blvd, dlatego nie da się go ominąć podczas wycieczki do Hollywood. Budynek teatralny powstał w 1926 roku ze względu na potrzebny filmu „Króla Królów”, a później odbyła się w nim premiera tego filmu. W kolejnych latach w Grauman’s Chinese Theatre zorganizowano także trzy ceremonie wręczenia Oscarów. Na podjeździe teatru dostrzec można szereg różnych odcisków dłoni, stóp, autografy i wpisy niemal 200 gwiazd Hollywood.

Muzeum Madame Tussauds

Słynne muzeum figur woskowych, które mieści się przy Hollywood Boulevard trzeba koniecznie odwiedzić, aby zrobić sobie szereg pamiątkowych zdjęć z największymi gwiazdami. Muzeum działa od 2009 roku i sale zwiększa swoją kolekcję. Obecnie wśród eksponatów znajdują się figury Kylie Jenner, Arnolda Schwarzeneggera, Lady Gagi, Jennifer Lawrence, Bruce’a Lee czy Jennifer Lopez.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.