Rośnie zainteresowanie podróżami do Niemiec

gru 22, 2014 przez

zabytki Niemiec

Felipe Katsumata (flickr)

Nasi zachodni sąsiedzi osiągają znakomite wyniki nie tylko w gospodarce, ale stają się też coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie kierunkiem wyjazdowym dla wielu podróżników z całego świata.

W trzecim kwartale bieżącego roku w celach turystycznych przybyło do Niemiec o 5 proc. więcej turystów niż w analogicznym okresie 2013 r. Największą grupę stanowią przybysze z Europy Wschodniej i Azji, a w rozbiciu na poszczególne kraje najliczniej odwiedzają Niemców Holendrzy, Szwajcarzy, Amerykanie , Brytyjczycy, Włosi i Austriacy. Turyści z Polski po raz pierwszy znaleźli się w tym zestawieniu w pierwszej dziesiątce i wyprzedzili Rosjan.

Petr Hedofer, prezes Niemieckiej Centrali Turystycznej potwierdził, że ilość noclegów zarezerwowanych przez Polaków w I półroczu 2014 r. była większa aż o 12,6 procent niż w analogicznym okresie 2013 r. Dlatego też dla niemieckiej branży turystycznej Polacy stają się jednym z priorytetów w walce o klienta. Jesienią Niemiecka Centrala Turystyczna rozpoczęła intensywną kampanię reklamową w największych polskich miastach ustawiając w nich podświetlane reklamy zachęcające do odwiedzin. Do połowy października trwała kampania banerowa, w której oprócz wizerunków niemieckich atrakcji turystycznych reklamowano zakupy w Niemczech oraz tereny inwestycyjne leżące nad Odrą. Na przestrzeni ostatnich 10 lat podróże w celach turystycznych z Polski do Niemiec wzrosły o 167 proc. i osiągnęły liczbę 6,5 miliona. Ponad połowa z tej grupy pochodzi z województw przygranicznych, a dwie trzecie to ludzie młodzi, między 18 a 25 rokiem życia.

Do nacji tradycyjnie już odwiedzających Niemcy dołączyli w większej ilości również Czesi, Rumuni, Bułgarzy, Chorwaci i Słoweńcy, a z innych kontynentów najbardziej wzrosła liczba turystów z Chin, Krajów Zatoki Perskiej, Indii i Korei Południowej.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.