Przewodnik po Portugalii

lut 23, 2023 przez

Zachód słońca na skalistym wybrzeżu oceanu

Portugalia, jeden z najpiękniejszych krajów w Europie, położony na skraju kontynentu, wciąż wydaje się nie być w pełni docenianym kierunkiem urlopowym wśród Polaków. A jest to prawdziwa kraina pięknych miast i słonecznych plaż z przyjaznym klimatem, które ze swoimi atrakcjami przyciągają miliony turystów każdego roku. Zatem jakie miejsca i miasta w Portugalii powinny znaleźć się na mapie każdego turysty?

Słoneczna stolica Europy – Lizbona

Jest to jedna z najbardziej urzekających stolic Europy. W skład miasta wchodzą liczne dzielnice, z których każda ma swój własny charakter, styl architektoniczny oraz historię. Piesze wycieczki pozwalają na odkrycie brukowanych uliczek prowadzących do ogromnych placów poprzecinanych liniami tramwajowymi. Warto wybrać się na przejażdżkę jednym z najsłynniejszym, żółtym, o numerze 28, który wiedzie trasą pozwalającą na obejrzenie najważniejszych zabytków Lizbony. Wiezie on pasażerów do najstarszej dzielnicy, Alfama. Koniecznie trzeba też zajrzeć do dzielnic Baixy, z ogromnymi placami i Belem położonej w bezpośrednim sąsiedztwie morza.

Stolicę od pięknych plaż dzieli jedynie krótka podróż pociągiem, co daje możliwość wakacji idealnych- połączenia zwiedzania z odpoczynkiem.

Schyłek kontynentu- Cabo da Roca

Określany mianem „krawędzi świata”, w co wierzono do ok. XIV w., przylądek Cabo da Roca, jest wysuniętym najdalej na zachód punktem w Portugalii, a tym samym całego europejskiego kontynentu. Na świecie jest tylko kilka miejsc tego typu. Widoki zabierają dech w piersi. Można tu skorzystać ze znajdujących się w pobliżu pięknych plaż jak również malowniczych szlaków krajobrazowych.

Europejskie Hawaje – Madera

Wyspa położona pomiędzy Portugalią a Północną Afryką, zwana jest również wyspą wiecznej wiosny. Naturalne piękno wyspy, bogactwo zielonych krajobrazów, piękne żwirowe plaże z krystalicznie czystą wodą oraz naturalnymi basenami skalnymi przyciągają turystów z całego świata. Na wyspę można dostać się samolotem, promem lub statkiem wycieczkowym.

Algarve

Region na południu oferujący bajeczne plaże, piękną naturę i klify. To także raj dla miłośników golfa. Jadąc tam autem, warto ominąć autostradę i wybrać malowniczą drogę wzdłuż wybrzeża. Będzie wolniej, ale zdecydowanie piękniej. Region posiada całą listę przepięknych plaż, na których można odpoczywać całymi dniami.

Watro odwiedzić stolicę regionu, Faro oferujące zwiedzającym wiele atrakcji. Stare miasto i Park Naturalny Ria Formosa to tylko niektóre z miejsc. Mówi się, że ze swoją historią i kulturą w połączeniu z lokalnymi restauracjami, kawiarniami i barami to miasto o autentycznym portugalskim klimacie.

Park Narodowy Peneda-Gerês

Jest to jedyny park narodowy i jeden z największych cudów natury, jaki ten kraj posiada. W skład jego 700 km kw. powierzchni wchodzą górskie krajobrazy, doliny, spadające wodospady i głębokie, krystalicznie czyste jeziora. Oznakowane szlaki, po których można maszerować nawet cały dzień to idealne miejsce dla aktywniejszych i miłośników spędzania czasu na powietrzu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.