Przystanek Woodstock

cze 23, 2010 przez

Przystanek Woodstock

Miejsce: Polska, Kostrzyn nad Odrą

Termin: 30 sierpnia – 1 lipca

Przystanek Woodstock jest festiwalem muzycznym o już 15-letniej tradycji. Pierwszy raz został zorganizowany w 1995 roku. Jest formą podziękowania dla osób wspierających działalność fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finansowany jest z datków sponsorów oraz z odsetek uzyskiwanych z zebranych podczas kwest pieniędzy. Festiwal jest bezpłatny dla widzów, a artyści grają za symboliczny zwrot kosztów dojazdu.

Przystanek Woodstock pod względem klimatu ma wiele wspólnego z amerykańskim festiwalem z lat 70., do którego nawiązuje. Zaskakuje ilość przybywających tam osób. Jubileuszowa edycja z 2009 roku zgromadziła 450 tysięcy uczestników. To naprawdę nieprzebrany tłum – kolorowy, wesoły, szukający upajającej zabawy. Wydarzenie przyciąga też wielu Niemców oraz kapele zza Odry.

Ze względu na atmosferę nieskrępowanej zabawy oraz ogromne ilości ludzi, niektórym festiwal może nie przypaść do gustu. Jednak warto go odwiedzić chociażby jako ciekawostkę, gdyż jest to niepowtarzalne wydarzenie.

1 Comment

  1. Raffi

    w tym roku znowu był wyyyypaaaas :D :D nie mogę się doczekać kolejnego przystanku! pozdrowienia dla wszystkich z którymi piłem i tańczyłem :D :D