Wakacje zimą: gdzie je spędzić?

gru 11, 2013 przez

Maroko

Za oknem mróz, coraz częściej sypie śnieg, ale na szczęście, wcale nie musimy znosić takiej pogody. Alternatywą są zimowe wakacje spędzone w ciepłych krajach. To świetna pora, żeby np. wybrać się do jednego z tych europejskich państw, w których wciąż panują wyższe temperatury. Choć raczej nie będzie tak gorąco, by zażywać morskich kąpieli, to będziemy mogli pozwiedzać znane miasta przy co najmniej kilkunastu stopniach Celsjusza. Poza sezonem letnim możemy przy tym liczyć na atrakcyjne ceny i spokój nawet w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych.

Jedną z ciekawszych propozycji na zimowe wakacje jest portugalska wyspa Madera. Jako, że bliżej jej do Afryki niż do Europy, to o każdej porze roku jest tam wystarczająco ciepło, by móc mile spędzić czas. Na wyspie rośnie wiele rzadkich gatunków kwiatów, dzięki czemu jest tam pięknie i kolorowo. Chociaż brakuje naturalnych plaż, to zaplecze turystyczne jest tak rozbudowane, że miłośnicy sportów wodnych znajdą dla siebie miejsce choćby w hotelowych basenach.

Dużo zwiedzania czeka nas także na Cyprze. Dodatkowo, o tej porze roku można spodziewać się niskich cen wycieczek. Niestety, raczej nie wykąpiemy się w czystej morskiej wodzie, bo będzie na to trochę za chłodno. Podobne warunki panują na Teneryfie. W zimie wycieczki na najsłynniejszą z Wysp Kanaryjskich także są relatywnie tanie i choć raczej nie wykąpiemy się w chłodnych wodach oceanu, to możemy śmiało korzystać z basenów i innych atrakcji turystycznych. Chcąc natomiast podziwiać piękno dzikiej przyrody, warto wybrać się na inną z Wysp Kanaryjskich – Hierro.

Wiele do zaoferowania ma Izrael. Zimą jest tam ciepło i w niektórych częściach kraju można spokojnie kąpać się w morzu czy opalać. Przede wszystkim jednak, Izrael warto po prostu zwiedzać. To samo dotyczy Maroka. Kolorowe bazary, niezwykłe dźwięki i zapachy unoszące się w powietrzu oderwą nas tam od rzeczywistości. Stawiając na egzotyczne podróże, możemy wybrać się też do Indii, gdzie zachwyci nas nie tylko klimat, ale także gościnność mieszkańców. Poszukując niezwykłych przygód, warto wybrać się też do Kambodży. Nie tylko zwiedzimy piękne miejsca, ale zetkniemy się również z zupełnie inną kulturą. Jeszcze ciekawiej będzie w Tajlandii, gdzie poza zabytkami, czekają na nas wspaniałe wyspy, plaże i nieźle przygotowane zaplecze turystyczne dostosowane do potrzeb przybyszów z Europy.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.