Najbardziej niebezpieczne miejsca turystyczne świata

gru 3, 2015 przez

Paryż, Francja, atrakcje turystyczne

Nimages DR (flickr)

Najbardziej niebezpieczne miejsca turystyczne świata. Musimy do nich zaliczyć: Francję, Egipt, Tunezję, Belgię, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Rosję. Również Turcja, Maroko, Algieria, Libia, Izrael i Strefa Gazy, Jordania, Malediwy, Kenia.

Po ostatnich zamachach terrorystycznych, które miały miejsce 13 listopada w Paryżu, a wcześniej w Egipcie czy Tunezji polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz brytyjski Foreign Office przygotowało zestawienie komunikatów mówiących o zagrożeniach, zarówno tych terrorystycznych w Europie jak i w innych najpopularniejszych krajach na świecie. Polskie MSZ apeluje do podróżujących o monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa oraz bezwzględne stosowanie się do sił porządkowych.

Osobom planującym podróż do Paryża zaleca się rozważenie aktualnego stanu bezpieczeństwa i kontakt z przewoźnikiem celem ew. potwierdzenia możliwości odbycia podróży. Francja wprowadziła w swoim kraju stan wyjątkowy na okres 3 miesięcy. W Paryżu i okolicach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego.

MSZ odradza również wyjazdy do Egiptu z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj. Są to nieco łagodniejsze restrykcje porównując ostrzeżenia z 2 lipca 2015r. Poza wymienionymi ośrodkami odradza się wszelkie wyjazdy. Według brytyjskiego wywiadu Egipt jest wciąż miejscem o dużym zagrożeniu terrorystycznym.

Kiedy w marcu 2015 roku w Tunezji w zamachu na Muzeum Bardo oraz zamachu czerwcowym na plaży w Susie zginęło 40 osób, Tunezja, kraj tak chętnie odwiedzany przez polskich turystów jest w najwyższym stopniu zagrożona atakami terrorystycznymi. O czym ostrzega nasze MSZ, jak i brytyjskie. Według tych służb najbardziej zagrożonymi państwami w Europie pod względem zamachów terrorystycznych jest: Wielka Brytania, Belgia, Francja, Hiszpania i Rosja. W basenie Morza Śródziemnego kraje afrykańskie, bliskowschodnie i Turcja. Z kierunków światowych negatywnie wyróżniają się Kenia i Izrael.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.