Maroko – kraj kontrastów chętnie wybierany przez turystów

paź 24, 2014 przez

Maroko

Patrick Wuske, flickr

Kolorowe, egzotyczne i zdecydowanie wyjątkowe – takie jest właśnie Maroko. Niesamowita atmosfera i ciepły klimat panujące w tym kraju sprawiają, że coraz więcej polskich turystów decyduje się do niego wybrać.

Maroko łączy w sobie wszystkie te elementy, które sprawiają, że kraj staje się popularny wśród turystów z całego świata. Przede wszystkim ucieszy przyjezdnych ciepłym klimatem. Bez względu na to, o jakiej porze roku tu przybędziemy, nie zabraknie słońca, a temperatury będą na tyle wysokie, by wypoczywać na pięknych plażach. Kiedy w Polsce panuje wietrzna, chłodna jesień, to w Maroku można spokojnie liczyć na temperatury przekraczające 20 stopni. To aura idealna zarówno do wylegiwania się na piasku bez większych obaw o opatrzenia słoneczne, ale też pogoda w sam raz do zwiedzania.

A w Maroku z pewnością jest co zwiedzać. Nie brakuje tu zabytków takich, jak choćby przepiękne stare miasto w stolicy, czyli w Marrakeszu znane też jako Medyna. Czeka tam na nas pałac El Badi, meczet Kutubia oraz pałac królewski Dar el-Makhzen. Do tego jest jeszcze słynny Plac Jemaa el-Fna. Będąc w Marrakeszu koniecznie trzeba zrobić zakupy na tamtejszych bazarach nazywanych souki. Są one prawdziwą wizytówką tego miasta. To niesamowite doznanie, ponieważ przesycone są niezwykłymi zapachami egzotycznych przypraw, a do tego spacerując wzdłuż straganów, można skosztować regionalnych, przepysznych dań. Na pewno nie zabraknie w nich wszechobecnej kaszy kuskus i tadżinu. Wszystko jest przy tym kolorowe, ludzie są sympatyczni, a to każdego turystę wprawi w doskonały nastrój. A jako, że Marrakesz odżywa dopiero wieczorem, to można się tu bawić przez cała noc, a zwiedzanie może się tak naprawdę nigdy nie kończyć.

Szukając bardziej przytulnego, typowo nadmorskiego miasta, warto wybrać się do Essaouiry, która słynie z kameralnych uliczek, niewielkich białych domków i wielu niebieskich łódek zacumowanych przy brzegu. Najwspanialszą, ciągnącą się na dystansie wielu kilometrów plażę znajdziemy natomiast w Agadirze. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Przy okazji warto tu zajrzeć do Muzeum Dziedzictwa Berberyjskiego.

Jeśli chodzi o naturalne marokańskie atrakcje, to poza plażami można spotkać też góry, a nawet nieźle przygotowane stoki narciarskie. Góry Antyatlasu robią wrażenie wielkością i wyjątkowo malowniczymi pejzażami, a lasy arganowe są ciekawe choćby z uwagi na fakt, że arganie żelazne nie rosną w żadnym innym kraju. Oczywiście, obowiązkowym punktem wizyty w Maroku powinna być Sahara, a szczególnie zobaczenie jednego z malowniczych wschodów słońca nad pustynią.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.