Zbliża się kanonizacja Jana Pawła II. To ostatni moment na zakup biletów!

mar 29, 2014 przez

Jan Paweł II

„Podczas liturgii” by Piotr Drabik, flickr

Kanonizacja Jana Pawła II oraz Jana XXIII odbędzie się już 27 kwietnia br. Rzesze ludzi z całego świata chcą w tym czasie znajdować się w Watykanie i uczestniczyć w historycznym wydarzeniu. Rzym już od miesięcy przygotowuje się na przyjęcie tylu przybyszy. Liczba wyjazdów organizowanych przez biura podróży jest już jednak wyraźnie ograniczona. Ci, którym zależy, by znaleźć się tego dnia w Stolicy Apostolskiej, powinni zdecydowanie pospieszyć się z rezerwacją biletów.

Zważywszy na ogromne zainteresowanie kanonizacją papieża Polaka, zarówno parafie, jak i diecezje organizują wyjazdy na to wydarzenie. Choć jest z tym coraz trudniej, to wciąż jeszcze można znaleźć wolne miejsca w takich grupach. Biura podróży stawiają na wycieczki autokarowe z programem turystycznym i kilkoma noclegami w Rzymie. Istnieje też opcja dołączenia do zorganizowanej grupy jadącej pociągiem. Osoby, które wolą wybrać się w pojedynkę, mogą skorzystać ze specjalnie organizowanych lotów, które oferują linie lotnicze Ryanair. Do Rzymu polecimy z Warszawy, Gdańska, Krakowa i Wrocławia. Musimy jednak samodzielnie zadbać o nocleg, co może być dość problematyczne, jeśli nie zarezerwowaliśmy go z wyprzedzeniem.

Jeśli chodzi o największe grupy turystów spodziewanych w Rzymie, to napływ przybyszów ma rozpocząć się już 18 kwietnia, czyli w Wielki Piątek, gdy wielu wiernych tradycyjnie pojawi się na drodze krzyżowej prowadzonej przez papieża. Momentem kulminacyjnym ma być jednak dzień przed kanonizacją i dzień samej kanonizacji. Władze Rzymu zakładają, że pojawić może się nawet 7 milionów przyjezdnych. Samych Polaków ma być ok. 300 tysięcy, czyli trzykrotnie więcej niż podczas beatyfikacji. Z tego powodu, zapanować może chaos komunikacyjny, który będzie powodował liczne korki i inne utrudnienia w ruchu.

Jeszcze większy może być jednak problem z noclegami w Rzymie. O ile można zagwarantować dodatkowe pociągi i samoloty, to raczej niemożliwe jest nieograniczone zwiększanie liczby miejsc mogących służyć, jako zakwaterowanie dla obcokrajowców przybyłych na kanonizację dwóch papieży. Mówi się, że na chwilę obecną zajętych jest już 80% spośród wszystkich możliwych noclegów w stolicy Włoch. W centrum i innych newralgicznych punktach miasta miejsc nie ma już od dawna. Szanse na zakwaterowanie pozostają tylko na obrzeżach, daleko od głównych atrakcji miasta.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.