Azja: miejsce na urlop po sezonie

wrz 16, 2013 przez

wycieczki do azji

bill barber, flickr

Co prawda, sezon letni już się skończył, jednak część Polaków wciąż ma jeszcze do wykorzystania tegoroczny urlop. Jedni planują spędzić ten czas na błogim leniuchowaniu w domu, inni wolą zwiedzać lub odpoczywać zagranicą. Żądni przygód i poznawania nowych miejsc mogą wybrać się do Azji.

Jak się okazuje, wiele biur turystycznych oferuje wycieczki na wschód, organizując podróże do Chin, Indii i innych, egzotycznych krajów. Agencje te przyznają, że takie opcje z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Oferty posezonowe spotykają się ze szczególnie dużym zainteresowaniem. Z pewnością jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że wycieczki do Azji są dość drogie, więc część osób czeka na powakacyjne rabaty. Niemniej jednak, najważniejszą kwestią jest azjatycki sezon turystyczny, który rozpoczyna się dopiero w październiku. Gdy nastaje kres pory deszczowej, do wschodnich krajów zaczynają przyjeżdżać turyści pochodzący praktycznie z całego świata.

A jakie miejsca w Azji zwiedzamy najchętniej? Polacy najbardziej zainteresowani są wycieczkami do Chin oraz Tajlandii. Poza tym, chętnie wyjeżdżamy do Indii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W czołówce najpopularniejszych, azjatyckich celów turystycznych znajdują się także Indonezja i Nepal. Ze statystyk prowadzonych przez serwis prowadzący rezerwację biletów lotniczych FRU.pl wynika, że do pierwszych 4 krajów wybrało się 69% Polaków decydujących się na posezonowy urlop na Wschodzie. Przewiduje się, że w tym roku, między październikiem a grudniem, grupa polskich turystów wyjeżdżających do Azji będzie o 15% większa od tej zanotowanej w roku ubiegłym. Ponadto, pracownicy platformy zwracają uwagę na to, że Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na własną rękę, nie korzystając z ofert biur podróży. Według specjalistów, wynika to z dostępności lotów. Od niedawna w naszym kraju działają linie Qatar Airways oraz Emirates Airlines, które oferują bezpośrednie loty do Azji.

A co takiego pociąga nas w Azji? Przede wszystkim, jest to kultura, która w bardzo dużym stopniu różni się od tej europejskiej. Dodatkowo, na samym kontynencie azjatyckim występuje wielka odmienność kulturowa – w Indiach żyje się zupełnie inaczej niż w Chinach, a w Nepalu jeszcze odmiennie niż w dwóch pierwszych krajach. Kompletnie czegoś innego możemy natomiast spodziewać się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Należy pamiętać, że praktycznie w każdym z tych państw dominuje inna religia, co ma duży wpływ na całą kulturę. Ponadto, do wizyty w Azji zachęcają tamtejsze zabytki oraz egzotyczna przyroda.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.