Czytelnicy New York Timesa wybrali ulubione miejsca europejskich podróży

paź 3, 2014 przez

Lake District

Gerard Stolk, flickr

Jeden z najsłynniejszych dzienników na świecie „New York Times” opublikował ranking ulubionych miejsc, które w Europie odwiedzają jego czytelnicy. Na samym szczycie zestawienia znalazło się brytyjskie Lake District. Kraina Jezior to nie tylko piękne akweny, ale również ich wspaniałe otoczenie, romantycznie komponująca się z nimi roślinność i zmienna pogoda, która pozwala podziwiać to wszystko w różnych okolicznościach. Zdanie czytelników „New York Times” podziela wielu artystów chętnie przyjeżdżających do Lake District, które nie tylko ich zachwyca, ale przede wszystkim, inspiruje.

Amerykanie cenią sobie zabytki, których w ich kraju nie ma zbyt wielu, dlatego są pod wrażeniem czeskiej Pragi. Piękne Stare Miasto, a do tego urokliwy Most Karola i imponujący architekturą Zamek Praski sprawiają, że stolica naszych południowych sąsiadów także według Europejczyków jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Starym Kontynencie. Chociaż cała Barcelona jest wyjątkowym miastem, to jednak czytelnicy amerykańskiego dziennika zdecydowali, że wyróżnią tamtejszy targ La Boqueria. To typowy targ spożywczy, na którym mnóstwo jest straganów z owocami, warzywami, serami, mięsem. Powoduje to, że jest tam kolorowo i aromatycznie, a takie doznania sprawiają, że nawet tłok nie zniechęca turystów do odwiedzenia tego miejsca.

Chociaż niewielu jest Polaków, którzy za najpiękniejsze miasto kraju wybraliby Warszawę, to jednak nasza stolica zachwyca obcokrajowców. W zestawieniu „New York Times” zaakcentowano wspaniałe Łazienki Królewskie będące jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych tego miasta. W dalszej kolejności zwrócono uwagę na jeden z 5 cudów Walii. Jest to górzysty region znany jako Snowdonia. Specyficzne, polodowcowe ukształtowanie terenu, cudowne jeziora, wodospady oraz wrzosowiska, a do tego niesamowite zamki sprawiają, że to raj dla turystów szukających niezapomnianych doznań estetycznych. Przy okazji, to świetne miejsce dla miłośników wędrówek i sportów ekstremalnych.

Mimo mroźnego klimatu, turystów przyciąga też stolica Islandii, Rejkiawik. Choć nie ma tam zbyt wielu zabytków, poza ratuszem i wieżą kościoła Hallgrimskirkja, to jednak niesamowicie klimatyczne ulice pełne domków z kolorowymi dachami mogą zauroczyć przybysza z każdego zakątka świata. Amerykanie są także pod wrażeniem ulicznych kwiaciarni, które można spotkać w europejskich miastach. Znajdziemy je m.in. we Włoszech i w państwach skandynawskich. Francja natomiast zwraca uwagę Amerykanów z uwagi na Paryż, jego zabytki, kameralne, wąskie uliczki, małe bary.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.