Gdzie spędzić długi weekend wielkanocny?

kw. 11, 2014 przez

Walencja

Brian Clayton, flickr

Weekend wielkanocny zaczyna się dla wielu Polaków już w Wielki Czwartek i trwa aż do Lanego Poniedziałku. Oznacza to, że część osób może zaplanować sobie kilkudniową wycieczkę. Reszta ma wolne zwykle od Wielkiej Soboty do poniedziałku włącznie, więc nawet, jeśli nie uda się zwiedzić innego kraju, to zawsze można wyjechać w Polskę. Tym bardziej, że wyjazdy zagraniczne w święta stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. Święta poza domem najchętniej spędzają ludzie młodzi, którzy w mniejszym stopniu przywiązani są do tradycji. To dla nich biura podróży szykują ciekawe oferty na wielkanocny tydzień. Jeśli chcemy wyjechać na zorganizowaną wycieczkę, to najwyższa pora na rezerwację miejsc. Zawsze możemy też zdecydować się na samodzielną podróż, lecz wtedy warto już pomyśleć o biletach lotniczych. A dokąd się wybrać?

Jako, że koniec kwietnia jest już zwykle okresem ciepłym, a na południowym krańcu Europy temperatury są wręcz letnie, to nie ma większych ograniczeń. Jedną z ciekawych propozycji jest hiszpańska Walencja. Jest to miasto mniej popularne od Madrytu czy Barcelony, dlatego raczej nie ma tam tłumów ludzi. Nie brakuje jednak przepięknych zabytków. Najważniejszymi punktami, które powinien zobaczyć każdy przyjezdny, są tam przepiękna Starówka oraz imponująca, gotycka Katedra z wieżą Miguelete. Ciekawym miejscem jest także Torres de Serranos, czyli pozostałości po wieżach i murach obronnych z okresu średniowiecza.

Kolejnym miejscem idealnym do zwiedzenia w okresie wielkanocnym jest Maroko. Egzotyczny Marrakesz inspiruje, zachwyca, ekscytuje. Wspaniałe zapachy unoszące się w powietrzu, niezwykła muzyka, pyszne jedzenie – wszystko jest tam magiczne. Obowiązkowo trzeba wybrać się na słynny plac Dżemaa el-Fna, w którym życie tętni praktycznie całą noc. Ciekawy będzie też meczet Kutubijja czy grobowce Saadytów. Koniecznie trzeba także odwiedzić Casablancę. Niektórzy twierdzą nawet, że jeśli nie mamy czasu, to lepiej rozpocząć wizytę od Casablanki, a oszczędzać czas w Marrakeszu. A jeśli mamy zdecydowanie mniej czasu, to może wybierzemy się do Wiednia lub do Berlina? Dla tych, którzy mieszkają we wschodniej części kraju, pomysłem na wielkanocny wypad może być Wilno albo Ryga. W każdym z tych miejsc nie brakuje zabytków. Jeśli natomiast chodzi o wycieczki po Polsce, to może właśnie w Wielkanoc wybierzemy się do jednego z klimatycznych, choć mało popularnych wśród turystów miast? Czekają na nas Sandomierz, Lublin, Karpacz, Lidzbark Warmiński i wiele innych miasteczek, które zasługują na zwiedzenie.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.