Kolonie nastolatków prawie jak wakacje celebrytów!

cze 5, 2014 przez

kolonie wakacyjne

Do wakacji został niespełna miesiąc, a to oznacza, że wiele osób intensywnie myśli już o urlopach. Dotyczy to szczególnie młodych Polaków, którzy chcą odpocząć i móc pochwalić się znajomym tym, gdzie byli. Wbrew pozorom, dla młodych obywateli ma znaczenie, gdzie spędzają wakacje. Czasy, gdy mogła to być babcia na wsi lub ciocia w innym mieście, już dawno minęły. Dzisiejsza młodzież oczekuje znacznie więcej, a eksperci twierdzą nawet, że młodzi Polacy chcą po prostu żyć, jak celebryci.

Teraz wymagane są ciekawsze atrakcje turystyczne, których w domowym zaciszu trudno jest się spodziewać. Tym bardziej, że młodzi najbardziej cieszą się, gdy mogą spędzić wakacje z dala od rodziny, imprezując ze znajomymi. Niektórzy twierdzą nawet, że sposób, w jaki dzisiejsza młodzież chce spędzać przerwę w szkole, to ucieczka przed dojrzałością i odpowiedzialnością, jakiej z czasem wymaga się od dorastających, młodych ludzi. Inni nadal dostrzegają, że kolonie są po prostu modne, bo pozwalają przeżyć ciekawe przygody w doborowym towarzystwie znajomych.

Na szczęście, na polskim rynku nie brakuje propozycji wyjazdów dla nastolatków o przeróżnych oczekiwaniach. Sprawia to, że dla każdego potomka można znaleźć idealną ofertę wakacyjną. Można np. wyjechać na wakacje dla graczy, którzy spędzą mnóstwo czasu przed komputerem lub konsolą. Istnieją też obozy serialowe i modowe. Podczas pierwszych uczestniczy siedzą w pokojach, oglądają seriale, a potem o nich rozmawiają. Natomiast te drugie, czyli fashion session kierowane są do nastolatek interesujących się modą. Są też obozy „akademia urody”, które są pasmem zabiegów pielęgnacyjnych i wizyt u kosmetyczek oraz fryzjerów. Dla chłopców istnieją za to obozy militarne, na których mogą uczyć się m.in. kamuflażu i tego, jak być „prawdziwym mężczyzną”.

Niemniej jednak, istnieją jeszcze bardziej celebryckie opcje. Można wykupić dziecku wakacje z gwiazdami, na których pozna młode gwiazdy polskiego kina lub estrady. Są też wakacje Lans Bans. W obu tych przypadkach chodzi głównie o imprezowanie i życie na poziomie, jakim można będzie się później chwalić wszystkim znajomym. Czy jednak na pewno o to chodzi w wakacjach? Może warto porozmawiać z pociechą i uświadomić jej, że zawody w opalaniu, dni spędzane na zakupach, wybory wakacyjnej miss czy bitwy w kisielu to niekoniecznie zabawy dla rozsądnych nastolatków. Wcześniej trzeba jednak zastanowić się nad ciekawą alternatywa, która skusi młodego człowieka do zmiany planów.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.