Kraje otwarte na turystów – ranking

mar 27, 2013 przez

Pomimo, że na świecie nie brakuje godnych zwiedzenia miejsc, to trzeba przyznać, że nie wszystkie nacje cechują się wrodzoną gościnnością. Planując urlop, warto sprawdzić, w których krajach możemy liczyć na przyjazne przyjęcie.

Jednym z tych państw jest Irlandia. To miejsce idealne do zwiedzenia przez wszystkich miłośników pięknych krajobrazów. Warte zwiedzenia są też irlandzkie zamki i oczywiście stolica kraju, Dublin.

Kolejnym miejscem, którego mieszkańcy chętnie witają turystów jest Bośnia i Hercegowina. Choć jeszcze niedawno toczono tu wojnę, to jednak obecnie jest to spokojny kraj, w którym czeka na nas wiele atrakcji. Znajdziemy je np. w miejscowościach Mostar czy Visoko. Będziemy mogli podziwiać malownicze okolice, jak i zachwycające zabytki. Warto wybrać się również do Portugalii, gdzie można liczyć na gościnność, piękną architekturę i przyjemną pogodę pozwalającą wygrzewać się na plażach.

Także wspaniała aura i cudowne wybrzeże czeka na nas w Senegalu. Choć kraj ten rzadko brany jest pod uwagę, jako cel wycieczek Polaków, to zamieszkuje go wyjątkowo sympatyczny naród. Przyjaźni są też Austriacy. To wiadomość dobra z uwagi na fakt, że w tym kraju czeka nas pakiet atrakcji – w zimie możemy szusować tu na licznych trasach narciarskich, a latem zwiedzać najpiękniejsze austriackie miasta, w tym Salzburg. Austriacy uważani są nie tylko za sympatycznych, ale też wyjątkowo szczęśliwych. Być może zarażą nas swoim optymizmem.

Za swoją serdeczność wobec przyjezdnych chwaleni są Macedończycy. Podobnie, jak w innych przypadkach, tak i tu przyjazne nastawienie obywateli łączy się z pięknem kraju i jego zabytków. Warto pamiętać o mieście Ochryda znajdującym się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jaskini Velo, która pretendowała do tytułu jednego z 7 Cudów Świata. Choć niektórzy obawiają się wycieczek do krajów islamskich, to jednak Marokańczycy urzekną nas gościnnością. Na pewno zachwyci nas atmosfera panująca w tamtejszych miejscowościach. Prawdziwa egzotyka czeka na nas głównie w miejscach najbardziej zaludnionych, w tym na bazarach.

Sympatyczni są też mieszkańcy Nowej Zelandii, których przyjazne nastawienie nie powinno dziwić, gdy zwrócimy uwagę na piękne tereny, na których żyją. W takim otoczeniu trudno nie być szczęśliwym. Jednak za najbardziej gościnnych uznawani są Islandczycy. To o tyle ciekawe, że mieszkańcy północy są uważani za bardzo zdystansowanych. Mimo tego, obywatele Islandii cieszą się z odwiedzin każdego turysty i wszystkich witają z otwartymi ramionami.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.