Podróże – jakie kierunki będą modne w 2018 roku?

sty 29, 2018 przez

Flaga Kanady

abdallahh (flickr)

Początek roku przynosi zmiany i nowe postanowienia. Wielu z nas wśród nich wymienia kolejne opcje na podróże. Zgodnie z analizą trendów, Polacy w ciągu najbliższych 12 miesięcy planują wyjazdy w bardzo różne kierunki, dużo bardziej egzotyczne niż w ostatnich latach. Poniżej lista czterech potencjalnie najpopularniejszy krajów, jakie będą odwiedzane w 2018 roku, zgodnie z prognozami biur podróży.

Izrael

Za sprawą znacznej obniżki cen biletów izraelskie miasta stały się najmodniejszym kierunkami wyjazdów Polaków. Niemal ze wszystkich portów lotniczych realizowane są loty do Tel Awiwu oraz Ejlatu (blisko granicy z Egiptem). Tanie linie lotnicze Ryanair oferują bilety już od kilkunastu złotych, to często taniej niż w przypadku przelotów po Polsce. Nic więc dziwnego, że Polscy tak chętnie korzystają z takiej promocji. Turystyczna oferta Izrael jest bardzo szeroka. Tel Awiw zachwyca wielkomiejską architekturą i cudownymi plażami. A zaledwie 60 km dalej czeka jedno z najpiękniejszych miast świata – Jerozolima. Tuż obok jest Morze Martwe i przepiękne wodospady. Natomiast południe Izraela to połączenie pustynnego krajobrazu z piaszczystymi oazami, gdzie swobodnie można nurkować i podziwiać wspaniałą rafę koralową. Trudno oczekiwać więcej na trasie zaledwie 400 km.

Kanada

Bezwizowy ruch do Kanady sprawia, że coraz więcej Polaków decyduje się na daleką podróż do kraju naleśników z syropem klonowym. Kanada to również dziewicza przyroda, raj dla wędkarzy i mnóstwo przepięknych parków krajobrazowych z bogatą fauną i florą. Zapierający dech w piersiach widok oferuje wodospad Niagara, który na granicy Kanady i Stanów Zjednoczonych tworzy najbardziej imponującą barierę na świecie. Ceny biletów do Toronto znacznie się obniżyły i często pojawiają się promocje przelotów w cenie 1600 zł w obie strony. Ze względu na bardzo zmienną pogodę, Kanadę najlepiej zwiedzać w maju i czerwcu, gdy jest ciepło, a nie upalnie.

Laos

Tropikalnym i coraz popularniejszym kierunkiem podróży jest Laos. Maleńkie państwo, niedaleko Wietnamu i Chin, zachwyca wyjątkowymi krajobrazami oraz zupełnie inną kulturą. Koniecznie trzeba zobaczyć Luang Prabang, czyli krainę wodospadów. Natomiast na południu kraju znajduje się imponująca jaskinia, którą eksplorować można tylko na łódce. Puntem obowiązkowym jest też Don Det, to jedna z wysp na rzece Mekong. Ze względu na porę deszczową, podróż do Laosu wskazana jest w okresie listopad-marzec. Bezpośrednie przeloty nie są jeszcze realizowane, ale dojazd możliwy jest autobusem z Tajlandii lub Wietnamu.

Indonezja

Ten wyspiarski kraj nie wychodzi z mody, wszystko za spraw rajskiego Bali z drewnianymi chatkami na balach. Lazurowa woda skłania do kąpieli i surfowania. Nieopodal Bali znajduje się także urokliwy archipelag wysp Gili, doskonałe miejsce na niezapomnianą wycieczkę. Najlepszym miesiącem na wyjazd jest wrzesień, tuż przed porą deszczową, gdy ceny są niższe niż w głównym sezonie. Koszt lotu na Indonezję waha się w granicach 2500 zł.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.