Lubimy egzotyczne podróże!

paź 25, 2013 przez

egzotyczne wakacje

Pomimo tego, że często narzekamy na swój status materialny, to jednak okazuje się, że coraz większa grupa Polaków wybiera się w egzotyczne podróże, które jeszcze do niedawna uważane były za luksus dla zamożnych. Jak nietrudno jest się domyślić, najczęściej decydujemy się na nie w porze jesienno-zimowej, kiedy w Polsce nie można liczyć na ładną pogodę i w związku z tym, tęsknimy za słońcem oraz upałami. Jako, że biura turystyczne zauważają ten wzmożony popyt na egzotyczne podróże w okresie, gdy w kraju jest chłodno, z każdym rokiem starają się poszerzać swoją ofertę w tej kategorii wycieczek.

Jeżeli chodzi o konkretne cele wycieczek, na które najchętniej wybierają się Polacy, to od kilku lat są to głównie Tajlandia, Chiny, Filipiny, a także Kenia oraz Dubaj. Jednak dość szybko te utarte już szlaki zaczęły nudzić rodzimych podróżników. Dlatego biura turystyczne muszą dbać o regularne poszerzanie swoich ofert. Coraz częściej można spotkać się z możliwością wykupienia podróży na Wyspy Cooka lub na Seszele. Rośnie też zainteresowanie wycieczkami na Mauritius. Coraz więcej osób jest zaciekawionych podróżami do Indii lub Maroka. Chętnie spędzilibyśmy także wspaniałe wakacje w Meksyku.

Niemniej jednak, najwięcej ofert przygotowanych na tegoroczny sezon to podróże do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ten wyjątkowy kraj fascynuje nas głównie ze względu na swoje bogactwo i związany z nim, wysoki standard wszelkich świadczonych tam usług. Dodając do tego wysokie temperatury oraz rozmaite atrakcje, uzyskujemy idealny cel urlopowy. Istotne są też bezproblemowe przeloty do tego kraju. Liczne zalety ZEA sprawiają, że pod względem liczby przygotowanych ofert przebił on nawet Tajlandię oraz cieszącą się rosnącym zainteresowaniem Sri Lankę.

Touroperatorzy podkreślają, że w tym roku spodziewają się zwiększonej liczby turystów chcących polecieć na urlop do egzotycznych krajów. Zauważają przy tym, że sprzyjają temu warunki, ponieważ od tego sezonu wreszcie można korzystać z samolotów typu Boeing 787 Dreamliner. Dzięki nim, docieramy do miejsca docelowego znacznie szybciej, a do tego możemy liczyć na bardziej komfortowe warunki lotu. Jak wyliczają eksperci, podróże tą maszyną mogą być krótsze od lotów innymi samolotami ponad dwukrotnie. Nie musimy więc martwić się tym, że aby dotrzeć do wymarzonego miejsca będziemy musieli zbyt długo męczyć się na pokładzie.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.