Tanie latanie: wyszukiwarki, promocje

lut 15, 2013 przez

Nikt nie lubi przepłacać, zaś Polacy posiadają szczególny talent do wyszukiwania atrakcyjnych ofert. Po szale na grupowe zakupy, które wyjątkowo przypadły nam do gustu, przyszedł czas na wyszukiwarki tanich biletów lotniczych. Okazuje się, że jeśli dobrze poszperamy, możemy polecieć za grosze w dowolne miejsce na ziemi – do Amazonii, Azji, czy na Malediwy.

Przede wszystkim warto znać możliwości wyszukiwarek tanich lotów. I tak wyboru mamy naprawdę sporo, bo w sieci tego typu wyszukiwarek jest całe mnóstwo. Niektóre z nich niejako specjalizują się w wyszukiwaniu konkretnych ofert, np. na danym kontynencie, pomijając inne. Jeśli interesują nas raczej krótkie trasy na terenie Europy, to możemy skorzystać ze strony Skyscanner.com, która w mig pomoże nam znaleźć superpromocje w ramach lotów na jednym kontynencie, np. Warszawa – Rzym. Podobnie działa strona słowackiego biura podróży Pelikan.sk. Znajduje się tam przydatna tabela, która przedstawia aktualne promocje. Nieco inaczej z kolei działa Drungli.com. Tam wpisujemy miasto wylotu oraz interesującą nas datę, a wyszukiwarka bardzo sprawnie odszuka wszystkie tanie loty, jakie odbywają się danego dnia z konkretnego miejsca.

Jeśli zaś interesują nas loty po Ameryce, do Chin czy Indii, to niezastąpione są dwie strony: Decolar.com oraz Despegar.com. Obie analizują loty po Ameryce Łacińskiej. Ctrip.com i Cleartrip.com pozwalają natomiast wyszukać najkorzystniejsze oferty lotów na terenie Chin i Indii. Poza wyszukiwarkami, czasem sami również łatwo możemy znaleźć wyjątkowe okazje przeglądając strony internetowe mniej znanych, lokalnych linii lotniczych.

Po Europie tanio możemy latać z takimi liniami jak Pullmantur Air, Fly Dubai i Air Arabia, a także niemieckiej linii z Frankfirtu o nazwie Condor czy Jetairfly z bazą w Brukseli. Pamiętajmy jednak o pewnych środkach bezpieczeństwa, gdy rezerwujemy bilety w ten sposób. Nie kupujmy biletów w innych walutach niż złotówki lub euro. Niektóre strony i wyszukiwarki wymagają zmiany języka na ten, który obowiązuje w kraju wylotu. Wówczas może się okazać, że ceny są różne od tych, które pokazuje wyszukiwarka, na danej trasie, ale już w innym języku. Co prawda szukanie tanich lotów jest dość czasochłonne, jednak pozwala zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Przeciętnie nasze oszczędności w tym momencie sięgają nawet kilkuset złotych.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.