Wieś turystyczna: konferencja „Odpoczywaj na Wsi”

maj 27, 2015 przez

agroturystyka

andrewreed/bigstockphoto.com

Potencjał turystyki wiejskiej jest coraz mocniej doceniany w naszym kraju, a promocja agroturystycznej wsi widoczna była podczas konferencji „Odpoczywaj na Wsi, Naturalnie i Hity Turystyki Wiejskiej”.

Podczas konferencji prasowej 13 maja 2015 roku minister rolnictwa Marek Sawicki, podsekretarz Tomasz Jędrzejczak z Ministerstwa Sportu i Turystyki, prezes Rafał Szmytke z Polskiej Organizacji Turystycznej oraz prezes Wiesław Czerniec z Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej przedstawili założenia przygotowanej akcji promocyjnej turystyki wiejskiej pod hasłem „Odpoczywaj na wsi”.

W ramach akcji pokazywane będą najciekawsze gospodarstwa agroturystyczne, czyli hity polskiej agroturystyki: chodzi o stworzenie polskiej sieci uznanych i rozpoznawanych markowych produktów turystyki wiejskiej.

W projekcie uczestniczą 33 gospodarstwa, a w sumie agroturystyczną działalność w Polsce prowadzi ponad 8 tysięcy gospodarstw. Czyste powietrze, zdrowa i smaczna żywność, piękno przyrody i polska gościnność przyciąga nie tylko turystów rodzimych, ale też wielu gości z zagranicy zwłaszcza z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Według prezesa Rafała Szmytke, rozpoczęła się ścisła współpraca między POT i MRiRW w ramach której prowadzone są liczne akcje w kraju i za granicą. Poza działaniami typowo marketingowymi czy targowymi postawiono na promocję internetową turystyki wiejskiej m.in. poprzez portal www.polska.travel.pl.

Wiele gospodarstw rolnych zdecydowanie skorzystało w ostatnich latach z unijnych funduszy, dzięki którym rozwinęły się i nabrały nowej jakości. Minister Sawicki zachęcał na konferencji, że warto korzystać z ofert agroturystycznych, oraz z wysokiego standardu usług i powrotu do korzeni. Szef Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Wiesław Czerwiec podkreślał, że gospodarstwa wiejskie w liczbie 250 poddało się systemowi kategoryzacji ze znakiem : „wypoczynek na wsi” oraz „wypoczynek u rolnika” – co określa typowo wiejską ofertę.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.