Wielkanocne wycieczki zamiast siedzenia przy stole

mar 31, 2015 przez

wiosna

promanex, flickr

Święta Wielkanocne to najważniejsza i najstarsza chrześcijańska tradycja. Coraz częściej jednak Polacy porzucają rodzinny i domowy sposób spędzania tego czasu. Jak dzisiaj spędzamy święta?

Większości z nas kojarzy się Wielkanoc najpierw ze sprzątaniem, pieczeniem gotowaniem. W poranek wielkanocny procesja i msza rezurekcyjna, a potem cały dzień przy stole. Drugi dzień świąt podobnie. Kochamy ten zapach mazurków, bab drożdżowych, święconki, kochamy te piękne zwyczaje i kultywujemy je co roku. Ale to nie znaczy, że musi nas tak pochłonąć praca, wiosenne porządki, gotowanie, że w same święta nie mamy już siły i ochoty na nic innego jak siedzenie przy stole. Coraz częściej tak rozkładamy sobie pracę, aby świąt nie spędzić tylko biesiadując.

Tradycją od dawna jest wyjście po śniadaniu wielkanocnym z całą rodziną na spacer, ale coraz więcej osób chce spędzić święta poza domem. W hotelach, pensjonatach, domach wczasowych organizowane są święta dla całych rodzin. Nie musimy rezygnować z pielęgnowania tradycji świątecznych. Organizatorzy zapewniają i zapraszają na tradycyjne święta i na wypoczynek. Dla turystów serwowane są świąteczne dania. Przygotowane są też liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Często jest to malowanie pisanek, wspólne przygotowywanie koszyczków, które można poświęcić w miejscowym kościele. Możemy sobie wybrać miejsce wypoczynku np. , w górach, w krainach jezior, nad morzem, na wsi, w mieście itp.

Samych świat mamy tylko dwa dni, ale dla chętnych, którzy mają możliwość przedłużenia wypoczynku organizowane są dodatkowe atrakcje : basen, SPA, korty tenisowe, siłownie, zorganizowane zwiedzanie. W taki sposób , nie rezygnując z tradycji wypoczniemy, przeżyjemy coś wspaniałego i damy zarówno rodzinie jak i sobie trochę radości, trochę relaksu i może trochę luksusu.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.