Wycieczki: Sylwester w górach: Polska , Europa, Świat?

gru 23, 2013 przez

sylwester w górach

lmarius, flickr

Sylwester spędzony w górach to niezapomniane przeżycie. Nieważne, czy będą do pasma górskie położone w Polsce, czy może gdzieś w Europie albo na innym kontynencie. O tej porze roku w każdych górach jest pięknie. Już sam śnieg skrzący się w blasku księżyca zapewnia niebywałe efekty wizualne. Gdy dodamy do tego atrakcje przygotowywane przez pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne leżące w podgórskich miejscowościach, to niezapomniane wrażenia mamy naprawdę gwarantowane!

Sylwester w górach to świetna propozycja głównie dla tych osób, które uwielbiają białe szaleństwo na nartach lub snowboardzie. Niemniej jednak, osoby, które nie szusują po stoku, ale chciałyby przeżyć wyjątkową przygodę, także będą zachwycone tą opcją. Większość ośrodków turystycznych leżących w górach organizuje bale sylwestrowe i inne, mniej lub bardziej oficjalne imprezy. Bardzo często okazuje się, że zabawa przenosi się z budynku na zewnątrz, gdzie rozpalane jest góralskie ognisko, pieczone są kiełbaski, a turyści mogą wziąć udział w wielkim kuligu. Oczywiście, nie brakuje tez fajerwerków, które w otoczeniu gór wybuchają jeszcze głośniej niż na nizinach, a niosące się echo jedynie wzmaga huk.

Dość podobne atrakcje czekają na nas w innych europejskich krajach. Alpy powitają nas jeszcze bardziej rozbudowaną ofertą sylwestrową i licznymi pakietami na zabiegi z zakresu odnowy biologicznej. Niemniej jednak, tam również nie brakuje balów sylwestrowych, sztucznych ogni i kuligów. Przy okazji, będziemy mogli poznać dodatkowe zwyczaje kultywowane przez inne nacje. Najczęściej na Sylwestra w górach wybieramy się w Alpy włoskie oraz austriackie, jednak dość popularne są także te francuskie i niemieckie, choć sporo Polaków decyduje się odwiedzić Słowenię i Szwajcarię.

Ci, którzy mają ochotę jeszcze bardziej zaszaleć, mogą wybrać się na Sylwestra w Kordyliery lub Andy, czyli do Ameryki Północnej bądź Południowej. Trzeba jednak przyznać, że taka wyprawa jest kosztowna, wymaga ogromnego przygotowania i przede wszystkim, dłuższego urlopu. Chociaż zapewne same atrakcje nie różnią się szczególnie od tych dostępnych w Europie, to jednak podróż w tak odległe góry może okazać się naszą najlepszą przygodą w życiu. Być może fajerwerki za Oceanem są jeszcze piękniejsze, a ośrodki górskie mają jeszcze więcej atrakcji od tych europejskich.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.