Belgia i jej zabytki – czy to naprawdę nudny kraj?

kw. 2, 2014 przez

Antwerpia

Jerome Bon, flickr

Belgia to najnudniejsze państwo na naszym kontynencie? Tak przynajmniej uważają niektórzy Europejczycy. Jednak zanim wystawi się krajowi taką ocenę, warto poznać jego najciekawsze atrakcje turystyczne. Należy bowiem wiedzieć, że Belgia ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko pyszne czekoladki. Choć jest niewielka i nie wyróżnia się niczym szczególnym, to właśnie w jej prostocie tkwi cały urok.

Jednym z najciekawszych miejsc w Belgii jest Antwerpia, która niegdyś była największym portem morskim Europy. Na terenie Antwerpii leży liczący sobie niemal 800 lat, imponujący zamek Steen, który warto zwiedzić, będąc w okolicy. Godny uwagi jest także łączący w sobie klasyczną i współczesną architekturę dworzec Antwerpia Centralna. Przepiękny jest też tamtejszy ratusz oraz klimatyczny, pełny wspaniałych kamieniczek rynek.

Brugia

Michael Nyika, flickr

Zupełnie inna, ale równie ciekawa jest Brugia. To najlepiej zachowane, XII-wieczne miasto, jakie znajduje się na naszym kontynencie. Pełne jest zabytków, jednak największą atrakcją wydają się tu być wąskie uliczki i specyficzne zabudowania, jakich w dzisiejszych czasach już się nie wznosi. Wszystko to sprawia, że Brugia jest pełna magii i zachwyca niemal każdego turystę. Będąc w Belgii koniecznie należy wstąpić do Gandawy, gdzie stoi cudowny, XII-wieczny zamek Gravensteen.

Charakterystycznym miejscem jest miasto Charleroi, które można z pewnością uznać za najbardziej ponury zakątek Belgii. Znane jest głównie z działalności seryjnego mordercy Marca Dutrouxa. Mroczności dodaje mu komunistyczna zabudowa, która wzbudza taką ciekawość turystów, że organizowane są nawet wycieczki po mieście znane jako „miejskie safari”. Przy okazji zwiedzania któregokolwiek belgijskiego miasta, warto wpaść do jednej z tamtejszych, tradycyjnych restauracji, w których podawane są regionalne dania. Lekkie, smaczne potrawy przygotowywane na bazie występujących tam sezonowo warzyw i owoców przypadną do gustu wielu smakoszom.

Oczywiście, wspomniane na początku pralinki belgijskie z pewnością są jedną z ważniejszych atrakcji tego kraju, dlatego odwiedzając go, koniecznie musimy zajrzeć do sklepu z rozpływającymi się w ustach czekoladkami. Ciekawostką jest też fakt, że już od połowy maja tego roku do Belgii można będzie dotrzeć osławionym Orient Expressem. Wystarczy wsiąść do pociągu w Londynie i kupić bilet do Wenecji. Po drodze mamy zapewnioną wizytę w Brukseli. Możemy za jednym zamachem poznać słynny pociąg znany choćby z powieści Agathy Christie, ale też obejrzeć piękną stolicę Belgii.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.