Czesi kuszą turystów pomysłami na wakacje w górach

cze 8, 2016 przez

 Dolní Morava

Ladislav Boháč/flickr.com

Planując tegoroczne wakacje, warto wziąć pod uwagę turystyczną ofertę naszych południowych sąsiadów. Niedaleka odległość od Polski sprawia, że to opcja dobra nawet dla tych, którzy nie przewidywali zagranicznych wojaży.

Czesi są już na ostatnim etapie przygotowań do wakacji. W tym roku chcą zaproponować wczasowiczom niezapomniane atrakcje dostępne w tamtejszych górskich ośrodkach turystycznych. Czego można oczekiwać w miejscowościach położonych najbliżej Polski?

Jednym z najciekawszych miejsc jest ośrodek Dolni Morava leżący u stóp Śnieżnika Kłodzkiego, zaledwie 19km od granicy polsko-czeskiej. Na górze Slamnik (1116m n.p.m.) na turystów czeka zachwycająca trasa widokowa, która położona jest na wysokości 55 m. Dla amatorów ekstremalnych rozrywek dostępne są tam zjazdy na rowerach górskich i hulajnogach. Nie brakuje również opcji dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tam park wodny i leśny park adrenalinowy

Kolejne wakacyjne atrakcje u naszych sąsiadów proponuje ośrodek Kouty w Jesionikach. Tu również pojawiają się rozrywki dla miłośników niecodziennych przeżyć. Wjazd kolejką linową na zaporę Dlouhe Strane można zakończyć powrotem do ośrodka po trasie przystosowanej do hulajnóg. To najdłuższa tego typu droga w Czechach. Znajduje się tu także największy na Morawach park rowerowy, w którym łączna długość tras przekracza 20 km. Z górnej stacji kolejki linowej można zjechać rowerem lub zejść pieszo. Wyznaczonych jest szereg dróg wiodących np. do jednego z siedmiu cudów Czech – elektrowni Dlouhe Strane lub na szczyt Pradziad. Jest tu też 2,5-kilometrowa ścieżka edukacyjna Rysia Skała, która jest dostosowana do potrzeb rodzin z dziećmi.

Ciekawe miejsca znaleźć można również w czeskiej części Karkonoszy. Wykupując urlop w Szpindlerowym Młynie, będzie można skorzystać z nowoczesnego parku rowerowego posiadającego ponad 13 km tras przeznaczonych do osób o różnym stopniu zaawansowania w jeździe. Na rodziny z dziećmi czekają 4 trasy edukacyjne, mierzące od 3,8 km do 9,5 km. Ponadto w Szpondlerowym Młynie, na Zaporze Łabskiej przygotowano atrakcje wodne, które będą idealnym dodatkiem do letniego wypoczynku. Można tu pływać łódką i uprawiać paddleboarding. Co ciekawe, coś na letni urlop można znaleźć też w SkiResort Cerna Hora – Pec, gdzie można wykupić karnet uprawniający do nieograniczonego korzystania z kolejki liniowej i autobusu turystycznego.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.