Europa przygotowuje się na przyjazd chińskich turystów

maj 21, 2014 przez

turyści z Chin

Turyści z Chin są chyba najsłynniejszą grupą podróżników na świecie. Uwielbiają zwiedzać wszelkie nowe miejsca, bez względu na to, na jakim kontynencie i w jakim klimacie leżą. Żeby zachęcić ich do wizyt w Europie, biura podróży mają przygotować specjalną ofertę. Tego przynajmniej oczekuje Europejska Komisja Turystyczna, która wydała nawet specjalną broszurę uświadamiającą agencją turystycznym, że warto dostosować się do potrzeb Chińczyków. Ich zamiłowanie do podróżowania może bowiem zapewnić krajom Starego Kontynentu całkiem spore wpływy z turystyki.

Według ubiegłorocznych statystyk, w 2013 r. na podróże wykraczające poza granice Chin wybrało się aż 97 milionów mieszkańców Państwa Środka! Żaden inny kraj nie wypuścił w świat tylu turystów. Co więcej, w ciągu zaledwie roku liczba ta powiększyła się aż o 10 milionów osób, bo jeszcze w roku 2012 r. na międzynarodowe wycieczki zdecydowało się „tylko” 87 milionów Chińczyków. Zakłada się, że w roku bieżącym liczba ta dobije już do 100 milionów.

Te państwa, które zaproponują Chińczykom najciekawsze atrakcje turystyczne, mogą więc już teraz zacierać ręce. Tym bardziej, że turyści z Azji znani są jako ci, którzy wyjątkowo chętnie wydają pieniądze podczas podróży. W ciągu jednego roku suma, jaką poświęcili na wyjazdy wzrosła aż o 28%! Jeśli chodzi o wydatki w trakcie podróży, to interesują ich pamiątki różnego typu, a do tego nie ograniczają w żaden szczególny sposób wydatków na zakwaterowanie czy posilanie się. Dzięki Chińczykom, większy utarg mogą zatem odnotować nie tylko kasy głównych atrakcji turystycznych oraz sklepów z pamiątkami, ale też hotele, w tym również te wielogwiazdkowe oraz restauracje i kawiarnie.

Europa powinna starać się zachęcić do siebie Chińczyków, ponieważ w ostatnich czasach zaczęły zmieniać się ich preferencje turystyczne. Są sceptycznie nastawieni do podróży do Malezji po tym, jak w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął samolot tamtejszych linii lotniczych, a dodatkowo, nie mają ochoty wybierać się do Singapuru po tym, jak porwano tam 29-letnią obywatelkę ich kraju. A czym Europa może zachęcić obywateli Państwa Środka? Przede wszystkim, dobrą, regionalną kuchnią, pięknymi widokami, przyrodą, kameralnymi, mało zatłoczonymi miejscami, możliwością nabycia pamiątek w postaci rękodzieła i sprawną komunikacją.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.