Nowe punkty widokowe w Szczecinie – od kwietnia

kw. 24, 2015 przez

Szczecin

PhotoExplorer/flickr.com

Szczecin zaskakuje turystów i zaprasza na kolejne atrakcje. Piękno miasta, jego widoki, architekturę można podziwiać z nowo otwartych punktów widokowych.

Od 1 kwietnia goście odwiedzający Szczecin mogą oglądać jego piękne place, gwiaździście rozchodzące się ulice z nowych wież widokowych. Została otwarta i udostępniona dla turystów wieża widokowa Muzeum Narodowego w Szczecinie. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest gmach muzeum na reprezentacyjnych Wałach Chrobrego. W gmachu muzeum znajduje się jedna z największych w kraju kolekcji zabytków kultur pozaeuropejskich.

Z wieży rozciągają się piękne widoki na Jezioro Dąbie, Odrę Zachodnią, a także port. Z innej strony wieży zachwyca widok na zabytkowy urząd wojewódzki i Park Stefana Żeromskiego. Dostępny jest też taras widokowy na szczecińskiej bazylice archikatedralnej; drugiej w kraju świątyni pod względem wysokości. W północnej, nadodrzańskiej dzielnicy Szczecina – Gocławiu, na Zielonym Wzgórzu stoi Wieża Bismarcka (niem. Bismarckturm), nazywana tak ze względu na jej lokalizację: Wieżą Gocławską.

Piękne widoki miasta również zobaczymy z 22 piętra kawiarni najwyższego w mieście budynku PAZIM. Jesienią tego roku zaplanowane jest otwarcie obecnie remontowanej wieży widokowej na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Szczecin bywa określany mianem Paryża Północy, a to dzięki panoramie miasta, jego niepowtarzalnemu charakterowi, zabytkowej architekturze, pięknej zieleni, i gwiaździstym rozplanowaniu placów przypominających francuską stolicę.

Warte obejrzenia są również inne zabytki: Zamek Książąt Pomorskich, Bazylika Archikadetralna Św. Jakuba, Brama Portowa i inne ciekawe budowle. Wśród atrakcji przyrodniczych znane jest piękne Jezioro Szmaragdowe, Puszcza Bukowa oraz Dolina Siedmiu Młynów z Jeziorem Głębokim.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.