Raport: Francja najczęściej odwiedzanym krajem 2013!

sie 19, 2014 przez

Paryż, Francja, atrakcje turystyczne

Nimages DR (flickr)

Wg najnowszego raportu bilansującego turystykę 2013 to Francja była numerem 1 jeśli chodzi o wizyty turystów, zwiedzanie i wybór państwa na wakacje. Tuż za Francją: USA i Hiszpania.

Dane opracowane przez Generalną Dyrekcję ds. Konkurencyjności (DGCIS) ministerstwa gospodarki i Bank Francji wskazują jednoznacznie, że w 2013 r. Francję odwiedziły aż 84,7 mln zagranicznych turystów – to daje wynik o 2 % lepszy niż w roku 2012. Na miejsce 2 z liczbą 69,8 mln turystów wskoczyły Stany Zjednoczone a trzecie miejsce podium zajęła Hiszpania – do tego kraju przyjechało 60,7 mln turystów.

Czołowy wynik Francji to głównie zasługa turystów europejskich, bo to oni najczęściej na cel swoich wakacyjnych wojaży wybierali Paryż z jego wieżą Eiffla i Polami Elizejskimi, oraz inne znane miasta tego kraju. Najchętniej przybywali tu Niemcy (13 mln i o ponad 6 % więcej niż w roku 2012), oraz Brytyjczycy. Mniej niż w 2012 było natomiast Belgów, Włochów, Hiszpanów i mieszkańców Luksemburga, którzy 2 lata temu znacznie częściej odwiedzali Francję.

Poza turystami europejskimi do Francji chętnie przyjeżdżali też turyści z Ameryki Północnej (o 5,8 % więcej niż w 2012), oraz Azjaci – tych również przyjechało tu ponad 13 procent więcej niż w ubiegłym sezonie. Największy wzrost turystyczny jeśli chodzi o państwa poza europejskie zanotowały we Francji… Chiny! W ciągu całego roku odwiedziło ten kraj 1,7 mln Chińczyków, co daje aż 23,4 % więcej niż poprzednio. Ciekawostką może być fakt, że chińskich turystów przybywa we Francji z roku na roku – począwszy od 2009.

Jedyny mocno zauważalny spadek jeśli chodzi o przyjazdy do Francji zanotowała tym razem Japonia – prawdopodobnie to mocne osłabienie kursu jena wobec euro osłabiło chęć przyjazdu Japończyków do Francji i sprawiło, że taka wyprawa stała się po prostu za droga.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.