TOP 10 najciekawszych atrakcji 2015 w Polsce – wg TripAdvisor

cze 24, 2015 przez

Rynek Główny w Krakowie

Alan Bloom/flickr.com

Popularny serwis turystyczny TripAdvisor skupiający podróżników z całego świata przedstawił na łamach swojego portalu ranking – listę 10 najbardziej interesujących polskich obiektów.

Użytkownicy portalu TripAdvisor już po raz kolejny wyróżnili obiekty w naszym kraju cieszące się największą ilością pozytywnych opinii. Miejsce 1 zajął Rynek Główny w Krakowie. Został on uznany po raz kolejny jako najciekawsza atrakcja turystyczna. 4 – hektarowy kwadratowy plac, jeden z największych w Europie. Przez Rynek wiedzie droga Królewska prowadząca do Bramy Floriańskiej przez Stare Miasto na Zamek Królewski na Wawelu. Znajdują się tu m.in. kościół Mariacki, Sukiennice i Wieża Ratuszowa.

Na miejscu 2 uplasowała się w tym roku Fabryka Oskara Schindlera w Krakowie. Obecnie znajduje się tu Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Muzeum Sztuki Współczesnej. Na miejscu 3 został wyróżniony Rynek Główny we Wrocławiu. W ubiegłym roku był na pozycji 2. Na jego placu stoi największy w Polsce Ratusz. Wśród godnych uwagi obiektów nie mogło zabraknąć Kościoła Mariackiego w Krakowie, w tym roku uplasował się na 4 miejscu. Kolejne 5 miejsce również dla Krakowa i jest to Zamek Królewski na Wawelu.

Miejsce 6 i debiut na liście najbardziej interesujących polskich obiektów zajęły Wrocławskie Krasnale, których liczba ciągle powiększa się. Katedra Wawelska to w tym roku 7 miejsce, chociaż była o 2 punkty wyżej w ubiegłym roku. Ale nadal jest doceniana przez internautów. Po raz pierwszy w pierwszej dziesiątce i na miejscu 8 pojawił się Rynek Starego Miasta w Warszawie. Znajdują się tu zrekonstruowane przepiękne kamienice. Miejsce 9 zajął Cmentarz Centralny w Szczecinie. Największy w Polsce i trzeci w Europie. został zauważony i doceniony. Jego powierzchnia zajmuje ponad 170 hektarów. Miejsce to również pełni funkcję wspaniałego parku. Miejsce 10 zajął Zamek Ogrodzieniec położony na Górze Zamkowej na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to twierdza z trzech stron osłonięta skałami. Miejsce to posiada wszelkie atuty obronne.

1 Comment

  1. Polecam również Bazylikę Archikatedralną w Gdańsku oraz piękne ogrody oliwskie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.