TUI Poland – biuro podróży z najwyższą gwarancją ubezpieczeniową

wrz 9, 2013 przez

TUI

Po tym, jak w ostatnich latach doszło do upadku wielu biur turystycznych, a w efekcie ich niewypłacalności turyści zostawali zagranicą zdani na samych siebie, teraz Polacy zwracają coraz większą uwagę na sytuację finansową biur, z których ofert korzystają. Częściej sprawdzają również, czy jednostka, w której chcą wykupić wakacje posiada gwarancję ubezpieczeniową i w razie jakichkolwiek problemów, będzie w stanie opłacić swoim klientom bezpieczny powrót do domu. Oprócz tego, ubezpieczenia powinny odnosić się do sytuacji, w której wycieczka z jakiegoś powodu się nie odbywa, a jej organizator musi zwrócić pieniądze wszystkim osobom, które już za nią zapłaciły lub które wpłaciły zaliczkę. Nie są to małe kwoty, bo przeciętna zaliczka to ok. 40% całej ceny podróży.

Jak twierdzą specjaliści, na dzień dzisiejszy najwyższą gwarancję ubezpieczeniową posiada biuro turystyczne TUI Poland. Ubezpieczenie zostało wykupione w niemieckiej firmie DRS Deutscher-Reisepreis-Sicherungsverein VVaG, która specjalizujące się w ubezpieczeniu biur podróży. Na lata 2013/2014 otrzymało ono gwarancję opiewającą aż na 157 milionów złotych. To więcej niż w poprzednim roku, gdy gwarancja dla tego biura wynosiła 97 milionów, jak też więcej od wielu innych jednostek działających w tej branży. Eksperci zgodnie twierdzą, że żadne inne polskie biuro nie może pochwalić się tak wysoka gwarancją. Przy okazji, specjaliści podkreślają, że zwiększenie gwarancji ubezpieczeniowych w biurach turystycznych ma związek z decyzją Ministra Finansów, który podpisał rozporządzenie nakazujące podnieść minimalne gwarancje. Dokument ten obowiązuje od maja bieżącego roku.

Niemniej jednak, poza zmianami wprowadzanymi przez wspomniane rozporządzenie, znacznie przy podnoszeniu gwarancji ubezpieczeniowej dla TUI Poland miały również prognozy dotyczące obrotów, jakie jednostka ma uzyskać w przyszłym roku. Zakłada się, że Polacy będą korzystali z jej oferty wylatując na wakacje zarówno z lotnisk krajowych, jak i niemieckich. Z tego też powodu, ubezpieczenie będzie odrębnie obejmowało pierwszą grupę turystów, a osobno odniesie się do tych wycieczkowiczów, którzy będą wyruszali na urlop z Niemiec. W pierwszym przypadku ubezpieczenie opiewa na 148 milionów złotych, a w drugim tylko na 9 milionów. Wynika to z faktu, że zdecydowanie częściej wylatujemy z polskich lotnisk.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.