Warszawa II na świecie pod względem czystości hoteli

wrz 12, 2014 przez

PKiN w Warszawie

keriluamox (flickr)

Warszawskie hotele są prawdziwą dumą Polski! Według portalu hotel.info to właśnie nasza stolica zajmuje 2. miejsce w światowym rankingu najczystszych hoteli. Wyprzedza nas tylko japońskie Tokio. Zestawienie sporządzono na podstawie głosów oddanych przez ponad 6 milionów internautów z całego świata. Oceniali oni poszczególne obiekty, wystawiając im ocenę w skali 1-10. W ten sposób miasto z najczystszymi hotelami, czyli Tokio uzyskało ocenę końcową 8,93 pkt, natomiast Warszawa może pochwalić się oceną 8,76 pkt. Po zakończeniu głosowania i opublikowaniu listy najczystszych hoteli, portal wydał też oficjalne oświadczenie, w którym przyznał, że turyści bardzo wysoko ocenili polską stolicę.

Poza Warszawą i Tokio, dobrze oceniona została również stolica Korei Południowej, czyli Seul. Na dalszych pozycjach znalazły się słowacka Bratysława i bułgarska Sofia. Nie zabrakło przy tym analogicznej listy najbrudniejszych hoteli na świecie. W tej niechlubnej kategorii zwycięzcą okazało się brazylijskie Rio de Janeiro. Kiepsko wypadł też brytyjski Londyn, który uplasował się na 2. pozycji. Natomiast na 3. miejscu znalazła się stolica Norwegii – Oslo, co było sporą niespodzianką, bo Norwegowie wydają się być narodem dbającym o czystość. Turyści z całego globu źle ocenili również poziom czystości hoteli zlokalizowanych w holenderskim Amsterdamie oraz w europejskiej stolicy zakochanych, czyli w Paryżu. Zakłada się, że słabe wyniki najsłynniejszych miast naszego kontynentu wynikają głównie z tego, że wiele hoteli, które w nich funkcjonują jest dość starych, a przez to nieco zaniedbanych. Niemniej jednak, trudno znaleźć jakiekolwiek sensowne wytłumaczenie dla brudu.

Dla polskiej stolicy 2. miejsce w rankingu dotyczącym najczystszych hoteli znajdujących się na różnych kontynentach jest dużym sukcesem. Nie da się ukryć, że Warszawa należy do największych atrakcji naszego kraju, dlatego nie dziwi fakt, że właśnie tutaj znajduje się tak wiele obiektów tego rodzaju. Oczywiście, możemy znaleźć hotele świadczące usługi na różnym poziomie, jednak wysoki średni rezultat oznacza, że zarówno te 3-gwiazdkowe, jak i 5-gwiazdkowe są stosunkowo zadbane. Dzięki temu, bez względu na to, którą część Warszawy zechcemy zwiedzić, możemy mieć pewność, że bez większego problemu znajdziemy w pobliżu hotel oferujący nam godne warunki noclegowe.

Tagi:

1 Comment

  1. Marta

    W Warszawie bardzo fajne są apartamenty Solatium Booking. Mnie zachwycił ;-) Plus dobry dojazd do centrum i osobna kuchnia.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.